Znamy Miss Scania 2017

Znamy Miss Scania 2017

Ciężarówka Roku w Polsce

 Scania R730 z malowaniem uwieczniającym Bitwę pod Grunwaldem z 1410 roku otrzymała tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2017”. W tym roku udział w konkursie wzięło blisko 50 wyjątkowych ciężarówek, a wydarzenie przyciągnęło ponad 3 000 miłośników pojazdów ciężarowych oraz 35 wystawców branżowych.

Zwycięski ciągnik z historycznym malowaniem należy do Kacpi Logistic z Nidzicy. Co ciekawe, siedziba firmy znajduje się około 30 kilometrów od miejsca, gdzie rozegrała się słynna bitwa.

Inne wyróżnione pojazdy, to ciągnik R450 firmy Mojar, któremu przyznano Nagrodę Publiczności oraz flota trzech pojazdów firmy EllTrans, doceniona za kunszt wykończenia wnętrza i imponujący wygląd zewnętrzny Nagrodą Dyrektora gdańskiego oddziału Scania. Nagroda specjalna trafiła do firmy Baca za ciągnik R500. Z kolei w kategorii Pojazd techniczny nagroda została przyznana przedstawicielom firmy Holservice za ciężki holownik pomocy drogowej.

Wybory Pomorskiej Miss Scania odbyły się już po raz 16. Impreza każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem kierowców i miłośników ciężarówek ze względu na możliwość zobaczenia zarówno wielu znanych, wielokrotnie nagradzanych pojazdów Scania, jak i tych zupełnie nowych. W tym roku podczas imprezy swoją polską premierę miały pojazdy Scania XT dla branży budowlanej i leśnej. Ponadto, wydarzenie jest zorganizowane w formie rodzinnego pikniku z atrakcjami dla najmłodszych oraz z muzyką na żywo.

Na zakończenie konkursu Pomorska Miss Scania odbył się tradycyjny, widowiskowy konwój pojazdów Scania ulicami Trójmiasta.

Ważnym punktem tegorocznej imprezy było przekazanie nagrody Ciężarówka Roku 2017 w Polsce magazynu Polski Traker. Podczas wydarzenia przedstawiciele Scania Polska S.A. odebrali medal, przyznany decyzją czytelników magazynu, którzy zagłosowali w dorocznym plebiscycie na pojazd Scania nowej generacji. Na Scania nowej generacji wskazało 40 proc. wszystkich głosujących.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL