Witamy w przyszłości

Witamy w przyszłości

Car sharing, czyli współużytkowanie samochodu

 

Smart vision EQ fortwo przedstawia nową wizję miejskiej mobilności i zindywidualizowanego, elastycznego, efektywnego transportu publicznego – autonomiczny prototyp zabiera podróżujących wprost z wybranej lokalizacji. Nowe opcje indywidualizacji pomagają użytkownikom rozpoznać „swój” samochód: za pomocą przedniego grilla Black Panel i rozległych powierzchni projekcyjnych po bokach smart vision EQ fortwo pozwala na niespotykaną personalizację pojazdu, szczególnie przydatną w car sharingu. Zwolnieni z konieczności prowadzenia samochodu, podróżujący mogą zrelaksować się w przestronnej kabinie. Pokazowy model to pierwszy pojazd grupy Daimler podejmujący logiczny krok w postaci rezygnacji z kierownicy i pedałów.

Smart vision EQ fortwo łączy wszystkie dziedziny wiedzy tworzące strategię CASE – dzięki czemu zapewnia mieszkańcom miast intuicyjny dostęp do indywidualnej mobilności. Za akronimem CASE kryją się strategiczne filary rozwoju koncernu Daimler: łączność (Connected), jazda autonomiczna (Autonomous), elastyczne usługi i użytkowanie (Shared & Services) oraz elektryczne układy napędowe (Electric).

Na targach we Frankfurcie elektryczny prototyp smart vision EQ będzie reprezentować powołaną niedawno do życia markę produktów i technologii EQ. Do 2022 r. oddział Mercedes-Benz Cars wprowadzi do seryjnej produkcji nie mniej niż 10 nowych aut elektrycznych, od smarta do dużego SUV-a. Smart ma w tym względzie bogate tradycje – pierwszy smart electric drive pojawił się w 2007 r. Dziś wszystkie modele smarta na życzenie dostępne są z napędem elektrycznym.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL