Wszystkie konfiguracje osi w komplecie

Wszystkie konfiguracje osi w komplecie

Idea Pure Excellence dotyczy kompletnej gamy pojazdów DAF

 

Nowa seria CF i XF jest kompletna. Firma DAF Trucks dodała 11 konfiguracji osi ciągników i podwozi do nowej serii CF i XF: jest to osiem rodzajów 2-, 3- i 4-osiowych podwozi pod zabudowę i trzy 3- i 4-osiowe ciągniki. Nowe samochody ciężarowe zużywają do 7% mniej paliwa i są lżejsze o ponad 100 kg, co zwiększa ładowność. Są też wyposażone w zintegrowane moduły do montażu zabudów, co skraca czas montażu i zapewnia najlepszą w klasie wydajność procesu kompletacji. Firma DAF dysponuje teraz kompletną gamą najlepszych w branży samochodów ciężarowych i z dumą oferuje swoim klientom najwydajniejsze rozwiązania transportowe do każdego zastosowania.

Firma DAF wprowadziła na początku lata wersje modeli CF i XF do transportu długodystansowego, a teraz przedstawia nową gamę wieloosiowych ciągników i podwozi pod zabudowę. Nowe pojazdy są teraz dostępne zarówno z powszechnie stosowanymi, jak i zupełnie unikalnymi rozwiązaniami.

Wszystkie nowe pojazdy ciężarowe firmy DAF zużywają o 7% mniej paliwa dzięki nowym i doskonale zestrojonym, innowacyjnym układom napędowym osiągającym wysokie osiągi przy niższych prędkościach obrotowych.

Nowe podwozia pod zabudowę zyskują na niezwykle kompaktowym module EAS nowej serii CF i XF. Moduł EAS można teraz zamontować jako pojedynczy komponent pomiędzy pierwszą i drugą osią przednią (w modelach 8x4 FAD). Pozwala to na wykorzystanie wolnej przestrzeni na podpory dźwigu, skrzynki narzędziowe lub dodatkowe zbiorniki, np. paliwa. Zapewnia to także większą swobodę
w rozmieszczeniu niezbędnych komponentów zabudowy i zwiększoną ładowność dzięki masie własnej pomniejszonej o 50 kg.

Oprócz tego wieloosiowe ciągniki i podwozia pod zabudowę zostały wyposażone w  układy napędowe i moduły układu wydechowego, które są o 100 kg lżejsze, co zapewnia klientom firmy DAF większą ładowność. Nowe osie i układy osi podwójnych pozwalają na uzyskanie całkowitej oszczędności masy do 250 kg w modelach CF FAD 8x4 do zastosowań budowlanych.

Jedną z najważniejszych innowacji w nowej serii pojazdów CF i XF jest nowa oś wleczona do ciągników i podwozi pod zabudowę, która zapewnia najlepszą manewrowość. Nowa oś wleczona obejmuje nowo opracowany układ kierowniczy EHS (elektrohydrauliczny układ kierowniczy), który jest o 30 kg lżejszy, co pozwalaj uzyskać większą ładowność. Sterowanie jest bardzo dokładne, ponieważ układ EHS stale oblicza optymalny kąt skrętu dla kół osi tylnej uwzględniając takie parametry jak prędkość pojazdu i rozstaw osi. Płynące z tego korzyści są najbardziej zauważalne podczas manewrów w obszarach miejskich. Minimalizacja strat spowodowanych tarciem i fakt, że pompa układu kierowniczego jest włączana wyłącznie podczas kierowania, skutkują obniżeniem zużycia paliwa o dodatkowy 1%.

Przy prędkości powyżej 40 km/h oś blokuje się w położeniu jazdy do przodu i zapewnia maksymalną stabilność pojazdu i oszczędność paliwa. Oprócz tego układ kierowniczy osi wleczonej składa się ze znacznie mniejszej liczby elementów, co daje wytrzymałość i niezawodność najwyższej klasy.
Nową kierowaną oś wleczoną można zamontować w podwoziach pod zabudowę i ciągnikach 6x2, a także w podwoziach pod zabudowę 8x2.
Podwozia 6x2 serii CF oraz XF (FAN) zostały wyposażone w układ EHS oraz w nowe zawieszenie pneumatyczne, które można szybko obniżyć o 90 milimetrów lub podnieść o 185 milimetrów w celu umożliwienia szybkiego i skutecznego ładowania i rozładowywania kontenerów wymiennych.

Firma DAF wprowadza także nowe 10-tonowe osie wleczone do bliźniaczego montażu kół o obciążeniu statycznym sięgającym 34 ton. Jest to szczególnie przydatne podczas ładowania i rozładowywania ciężkich kontenerów przez urządzenie hakowe lub bramowe. Masa własna nowych osi została zmniejszona o 25 kg. W połączeniu z innymi rozwiązaniami w nowych modeli CF i XF osiągnięto 125 kg dodatkowej ładowności.
Nowe osie wleczone do bliźniaczego montażu kół firmy DAF można zamontować w ciągnikach i podwoziach pod zabudowę 6x2, a także w podwoziach pod zabudowę 8x2.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL