Już ponad 10 lat na rynku usług logistycznych

Już ponad 10 lat na rynku usług logistycznych

Marka Agility świętuje

 

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, obchodzi wyjątkowy jubileusz – ponad 10 lat temu powstała marka Agility, która połączyła doświadczenie i potencjał ponad 40 firm logistycznych na świecie o różnych profilach działalności. Dzięki udanej integracji, jasno określonej strategii i dynamicznemu rozwojowi, Agility jest dziś jednym z największych dziesięciu operatorów logistycznych na naszym globie.

Początki działalności firmy sięgają 1979 roku, kiedy to w Kuwejcie powstała mała, lokalna firma PWC Logistics (Public Warehousing Company), świadcząca usługi magazynowe. Blisko 20 lat później, z dochodami na poziomie 300 mln USD i ponad 300 pracownikami obsługującymi klientów w 50 oddziałach, stała się jedną z największych firm logistycznych na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Wtedy rozpoczął się kolejny etap rozwoju, ukierunkowany na międzynarodową ekspansję. W 1997 roku firma została sprywatyzowana, a na jej czele stanął Tarek Sultan. Od 2000 do 2005 roku, PWC Logistics otworzyło 400 oddziałów na świecie, a w ciągu kolejnych pięciu lat, od 2004 do 2009 roku, przejęło ponad 40 firm logistycznych z różnych krajów, liderów w swoich segmentach rynku. Tak globalny zasięg połączył się ze znajomością specyfiki rynków lokalnych. Wśród przejętych firm był amerykański GeoLogistics, jeden z największych na świecie dostawców frachtu lotniczego i morskiego, z siecią 450 oddziałów, amerykański Transoceanic, jedna z największych firm zajmujących się zarządzaniem specjalistycznymi projektami logistycznymi czy singapurski Trans-link, z oddziałami w 17 krajach i doświadczeniem w obsłudze targów i konferencji oraz zarządzaniu zintegrowanymi projektami logistycznymi.

Po zakończeniu akwizycji rozpoczął się proces integracji przejętych firm i tworzenie nowych struktur. Pod koniec 2006 roku zarząd firmy podjął decyzję o połączeniu wszystkich firm pod wspólną marką – Agility.

W ciągu 10 lat powstała jedna firma, ze wspólną kulturą, systemem wartości i sposobem prowadzenia biznesu. Obecnie Agility zatrudnia ponad 22 tys. pracowników w 500 oddziałach zlokalizowanych w 100 krajach w Europie, Azji i Pacyfiku, obu Amerykach, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Firma jest liderem 3PL na rynkach wschodzących, współpracuje z największymi przewoźnikami i armatorami.

Rocznie obsługuje średnio 373 tys. ton frachtu lotniczego i 513 tys. TEU frachtu oceanicznego. Swoją działalność prowadzi w ramach dwóch jednostek biznesowych – Agility Global Integrated Logistics GIL (zintegrowane rozwiązania logistyczne) i Agility Infrastructure (m.in. zarządzanie nieruchomościami, obsługa lotnictw, masowe składowanie i transport paliw).

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL