„Profesjonalni kierowcy” wyjeżdżają w swoje pierwsze trasy

„Profesjonalni kierowcy” wyjeżdżają w swoje pierwsze trasy

Już niemal 300 osób wzięło udział w tegorocznej edycji akcji społecznej "Profesjonalni kierowcy"

 

Dla wielu z nich bezpłatne szkolenia stały się impulsem do podjęcia pierwszej pracy w zawodzie.

„Profesjonalni kierowcy” to akcja społeczna organizowana przez pięć firm związanych z branżą transportową - Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Michelin. Jej celem jest bezpłatne szkolenie kierowców, którzy mają już prawo jazdy kategorii C+E, ale potrzebują praktyki i chcą podnieść swoje kwalifikacje. Osoby, które ukończą szkolenie i otrzymają certyfikat „Profesjonalnego kierowcy” i trafią do bazy, do której mają dostęp potencjalni pracodawcy - firmy transportowe i logistyczne.

W drugiej edycji akcji CSR "Profesjonalni kierowcy" organizatorzy planowali przeszkolić łącznie 300 osób - trzy razy więcej niż przed rokiem. Dziś jest już niemal pewne, że tę liczbę uda się przekroczyć i to z dużą nawiązką.

- W tym roku wydaliśmy już prawie 300 certyfikatów „Profesjonalnego kierowcy”, a przed nami jeszcze dwie kolejne lokalizacje. Zainteresowanie akcją jest ogromne. Dotychczas zgłosiło się do nas ponad 600 osób, a rekrutacja wciąż trwa - mówi Michał Proc, dyrektor ds. rozwiązań biznesowych w Volvo Group Trucks Poland. Proc podkreśla jednak, że dla organizatorów najważniejsza jest nie ilość, a jakość i potencjał przyszłych kierowców.
 
- Poszukujemy osób, które faktycznie są zainteresowane pracą w tym zawodzie, a nie mają jeszcze wystarczającego doświadczenia i umiejętności, by zgłosić się do pierwszego pracodawcy. Wielu uczestnikom to szkolenie otwiera oczy i zupełnie zmienia ich wyobrażenie o zawodzie kierowcy. Niezdecydowani szybko przekonują się, że jest to bardzo ciekawa praca dla ludzi z pasją. Do tego stabilna i naprawdę dobrze płatna – twierdzi Michał Proc.

Z entuzjazmem o akcji "Profesjonalni kierowcy" wypowiadają się także właściciele firm transportowych, które w tym roku współorganizują szkolenia w całej Polsce.

- Na szkolenie w naszej siedzibie w Malborku przybyło 30 osób, które w trakcie zajęć wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem i determinacją. Wielu uczestników już na starcie zainteresowanych było pracą w naszej firmie i pierwszego dnia pytało o szczegóły zatrudnienia. W dobie deficytu kierowców, gdy znalezienie zdolnych, odpowiedzialnych pracowników nie należy do rzeczy łatwych, jest to dla nas bardzo duża wartość - mówi Jarosław Buła, prezes zarządu firmy Alegre z Malborka.
Szkolenie w Malborku okazało się przełomowe m.in. dla Piotra Konickiego z Iławy, który już 20 sierpnia wyruszy w swoją pierwszą trasę międzynarodową.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL