FM Logistic i L’ORÉAL Warsaw Plant przedłużają umowę

FM Logistic i L’ORÉAL Warsaw Plant przedłużają umowę

Centrum logistyczne w Błoniu międzynarodowym hubem dla fabryk L’ORÉAL

 

L’Oréal Warsaw Plant, polska fabryka koncernu L’Oréal przedłużyła umowę z FM Logistic, czołowym międzynarodowym operatorem na rynku magazynowania, transportu i pakowania. Trwająca od 12 lat współpraca będzie kontynuowana. Na potrzeby L’Oréal Warsaw Plant FM Logistic przeznacza obecnie 64.000 m. kw. powierzchni swojego centrum logistycznego, z możliwością zwiększenia o kolejne 24.000 m. kw.

- Jedną z głównych zalet FM Logistic jest zdolność do dopasowania poziomu i zakresu usług do rozwoju naszej działalności, od poczatku naszej współpracy – powiedziała Olga Łukaszewicz, Flow and Subcontracting Director L’Oréal Warsaw Plant – Koncepcja rozbudowy centrum logistycznego FM Logistic faktycznie wpisuje się w wahania aktywności L’Oréal Warsaw Plant. Obecnie do dyspozycji mamy powierzchnię ok. 64.000 m. kw. Możemy jednak dodatkowo zagospodarować dalsze 24.000 m. kw. powierzchni – dodała.
                                                                                                                                                                                                                      Historia współpracy obu firm sięga 2005 r., kiedy to FM Logistic rozpoczął świadczenie usług dla polskiej fabryki L’Oréal – wynajmując magazyn logistyczny w Ożarowie. W ramach strategii rozwoju FM Logistic w Polsce, firma ta zdecydowała się na wybudowanie własnego centrum logistycznego w Błoniu. Pierwszym klientem tego centrum, w grudniu 2007 r., stał się właśnie L’Oréal Warsaw Plant. Obecnie, centrum dystrybucyjne w Błoniu specjalizuje się w obsłudze sektorów przemysłowych (kosmetyki, high-tech) oraz branży farmaceutycznej.

Z roku na rok FM Logistic rozszerzał zakres usług świadczonych na rzecz L’Oréal Warsaw Plant. Obecnie oferuje kompleksowe usługi: składowania, transferów z fabryki pod Pruszkowem, wysyłki towarów do Europy Wschodniej, realizacji dostaw do Europy Zachodniej, a także poza kontynent europejski: Afryka, Bliski Wschód, Australia. W 2014 r. centrum logistyczne FM Logistic przekształciło się w międzynarodowy hub dla 4 fabryk grupy L’Oréal: w Polsce, Niemczech, Belgii i Francji.

- Długoletnia współpraca z L’Oréal Warsaw Plant pozwoliła nam na stworzenie warunków do szybkiej reakcji na potrzeby naszego partnera, dzięki czemu możemy w każdej chwili zaoferować mu optymalne rozwiązania np. pod kątem gęstości składowania. Czuję się pewnie mogąc zapewnić obecnie ale i w przyszłości dostosowanie się do zmieniających się oczekiwań naszych klientów – powiedział Olivier Chollet, Dyrektor Centrum FM Logistic.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL