Uwaga na nieuczciwych pośredników

Uwaga na nieuczciwych pośredników

Satellic

Do ZMPD docierają sygnały, które mogą świadczyć o nieuczciwym postępowaniu pośredników zajmujących się pomocą kierowcom w rejestracji urządzeń Satellic.

Kilka dni temu trafił do biura Zrzeszenia klient, aby zwrócić urządzenia Satellic (ZMPD prowadzi autoryzowany punkt obsługi klienta systemu Satellic). Poinformował nas, że urządzenia zostały pobrane w automacie na parkingu MOL w Belgii.

Urządzenia zostały przypisane do prywatnego konta pośrednika, który do zwrotu kaucji podał swoje dane. Nie przekazał też kierowcom ani klientowi danych dostępowych do konta (login i hasło).

Takie działanie oznacza, że w przypadku zwrotu urządzeń kwota zastawu za każde urządzenie wypłacona zostanie na wskazane przez pośrednika konto. Dodatkowo nie otrzymają Państwo możliwości pobrania faktur za przejazdy, co uniemożliwi rozliczenie ich jako koszt uzyskania przychodu, a także złożenie wniosków o zwrot podatku VAT.

Osoby, które podejrzewają, że zostały oszukane, zapraszamy do Punktu Obsługi Klienta Satellic w siedzibie ZMPD w Warszawie w celu ewentualnej weryfikacji i uzyskania pomocy.
Źródło: ZMPD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL