Nowość od Mercedes-Benz

Nowość od Mercedes-Benz

Pierwsza metalowa część zamienna do samochodu ciężarowego z drukarki 3D

 

Mercedes-Benz Trucks czyni następny krok w rozwoju druku 3D. Swoją premierę świętuje pierwsza wydrukowana przestrzennie metalowa część zamienna ‒ osłona termostatu do samochodów ciężarowych i Unimoga ze starszych typoszeregów. Przeszła ona wszystkie etapy procesu sprawdzania
i zapewniania jakości spod znaku Gwiazdy. Dzięki temu Mercedes-Benz staje się technologicznym liderem również w segmencie druku 3D elementów metalowych.

Wdrażając technologię druku 3D elementów metalowych, marka Mercedes-Benz potwierdza swą pionierską rolę wśród globalnych producentów pojazdów użytkowych, mówi Andreas Deuschle, szef działu Marketing&Operations w segmencie Customer Services&Parts Mercedes-Benz Trucks. Również w przypadku części metalowych wytwarzanych w technologii druku 3D zapewniamy tę samą funkcjonalność, niezawodność, trwałość i ekonomiczność, jak w przypadku części pochodzących z produkcji konwencjonalnej.

Już przed rokiem samochodowy druk 3D zapoczątkował niezwykłą popularność, w działach obsługi posprzedażowej i części zamiennych. Od tamtej pory segment Customer Services& Parts we współpracy z badaczami i konstruktorami Daimler AG stale rozwijał i rozszerzał możliwości zastosowania najnowocześniejszych metod druku w wytwarzaniu elementów z tworzywa sztucznego. Druk 3D wysokiej jakości elementów z tworzywa sztucznego zajmuje dziś wysokie miejsce jako dodatkowa metoda produkcyjna i jest szczególnie przydatny w produkcji niewielkich ilości sztuk.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL