Od 10-ciu lat mocno dźwigamy

Od 10-ciu lat mocno dźwigamy

HMF Polska świętuje 10 urodziny

 

„PRACA NA WYSOKIM POZIOMIE” to hasło a za razem jeden z celów postawionych 10 lat temu, kiedy to rozpoczęła swoją działalność firma HMF Polska, przedstawiciel Duńskiego producenta żurawi samochodowych.

HMF Polska ma już swoje tradycje i swoją kulturę. 10 lat to okres wytężonej pracy i aktywnej działalności w trakcie której dostarczane były innowacyjne - kompleksowe rozwiązania i usługi.  

Najwyższy poziom obsługi klientów zapewniany jest przez zespół wykwalifikowanych specjalistów, gotowych sprostać najtrudniejszym wyzwaniom rynkowym. To dzięki nim i ich profesjonalizmowi HMF Polska osiąga dzisiaj liczne sukcesy, objawiające się realizacją ciekawych, z reguły skomplikowanych projektów.  

HMF Polska rozpoczęła swoją ekspansję w branży energetycznej w 2010 r. Od tego czasu sukcesywnie wypracowywała sobie pozycję wiarygodnego partnera, czego skutkiem było zakwalifikowanie się na listę certyfikowanych dostawców i podpisanie umów współpracy z takimi kontrahentami jak TAURON, ENERGA, ENEA, PGE, PGNiG, PKP ENERGETYKA i wieloma innymi z branży OEM.  

HMF Polska zrealizowała i dostarczyła szereg ciekawych, spersonalizowanych rozwiązań, takich jak  zaprojektowany prototyp  pojazdu na gąsienicach stworzony dla wszystkich pracujących w ekstremalnych warunkach terenowych, to nieszablonowe rozwiązanie zastępuje pojazd kołowy – gąsienicami. Pojazd gąsienicowy ma niesamowite zdolności do poruszania się w najtrudniejszym terenie. Dlatego jego głównym odbiorcą będą firmy energetyczne oraz wszelkie ekipy pracujące w miejscach niedostępnych dla zwykłych samochodów. Żaden, nawet ekstremalnie trudny teren, nie stanowi dla tego pojazdu dostatecznie dużego wyzwania. W Polsce na razie powstały pierwsze projekty takiego rozwiązania w Austrii powstał już  kompletny pojazd, który cieszy się szerokim gronem zwolenników. To zasługa nie tylko szerokich i długich gąsienic, ale także zabudowanego dowolnego żurawia HMF (od 3 do aż 85 tonometrów!) wyposażonego w kosz do pracy na wysokości, który znacznie zwiększa funkcjonalność całej maszyny.

Inne, kultowe już rozwiązanie to odrestaurowane podwozie STARA 266 6x6, z zamontowanym nowoczesnym żurawiem HMF 2120-K4.  Połączenie zmodernizowanego podwozia STAR razem z żurawiem HMF stało się „strzałem w dziesiątkę” . Niska masa własna samochodu (10.500 kg), niezastąpione off-rodowe właściwości STARA, a także daleki zasięg żurawia HMF  2120-K4 1330 kg na 12,4 m spowodowały że stworzona maszyna jest niezastąpiona i jedyna w swoim rodzaju. Wyposażenie dodatkowe takie jak wiertnica i kosz osobowy sprawiają, że jeden pojazd wyposażony w żuraw HMF spełnia funkcję trzech maszyn: żurawia przeładunkowego, zwyżki osobowej (MEWP) i maszyny wiercącej.

Innym ciekawym rozwiązaniem, w którym swój udział ma również HMF jest projekt firmy SIEMENS, która jest producentem i dostawcą turbin wiatrowych, które stoją na licznych farmach na terenie całej Polski. W kopule jednostki na wysokości ok. 100 m, zamontowany jest specjalnie zaprojektowany żuraw HMF 265. HMF Polska zapewnia obsługę gwarancyjną i serwis tych urządzeń.

Warto zaznaczyć, że w 2015 roku minęło 70 lat istnienia duńskiego producenta żurawi hydraulicznych HMF.  Grupa HMF A/S będzie kontynuować rozwijanie nowych produktów w ścisłej współpracy z klientami i dystrybutorami na całym świecie biorąc pod uwagę potrzeby rynku.  Celem nowych produktów HMF będzie uzyskanie lżejszych żurawi o jeszcze większym udźwigu, w których technologia sprawdzonego już systemu EVS (dynamiczna stabilność całego pojazdu) odegra niezwykle ważną rolę.  Obecnie gama produktów HMF posiada  już 90 różnych typoszeregów żurawi, ale rozwój marki oraz wprowadzanie nowych produktów będzie wciąż kontynuowany.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL