Nagrodzona za design

Nagrodzona za design

Opona Continental PremiumContact 6

Nowa letnia opona Continental do samochodów osobowych klasy średniej i luksusowych, zdobyła dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa – IF Design Award 2017 i red dot design award 2017.

- Jesteśmy zaszczyceni, że nasze starania zostały docenione w dwóch międzynarodowych konkursach wzornictwa przemysłowego. Nagrody przyznane oponie PremiumContact 6 potwierdzają utrzymanie najwyższych standardów,  w tak ważnym dla Continental procesie doskonalenia ogumienia. W obu  przypadkach opona została wysoko oceniona przez niezależnych ekspertów  z całego świata. Cieszy nas, że jury doceniło w szczególności te elementy  ogumienia, które przynoszą faktyczne korzyści kierowcom.powiedział Ulrich  Behr, projektant opon Continental, zaangażowany w opracowanie modelu PremiumContact 6.

Projektanci Continental, podczas pracy nad wszystkimi nowymi oponami, szczególną uwagę poświęcają bieżnikowi. Przede wszystkim musi on spełniać stale rosnące oczekiwania kierowców dotyczące jakości opon, prowadzenia auta, bezpieczeństwa  i komfortu jazdy oraz oszczędności paliwa. Ważną rolę pełni również estetyka. Charakterystyczne wzory bieżnika, które są zoptymalizowane pod kątem  właściwości jezdnych, wyróżniają opony Continental na tle konkurencji oraz nadają  im niepowtarzalny charakter. Podobnie jest z bokiem opony, który stanowi nośnik informacji na temat budowy, wymiaru czy parametrów użytkowania opony  i jednocześnie jest spersonalizowanym podpisem producenta. Dzięki temu marka oraz model opony stają się rozpoznawalne na pierwszy rzut oka.

Najlepszym potwierdzeniem doskonałej jakości i właściwości PremiumContact 6  jest uznanie ekspertów motoryzacyjnych. Nowa opona Continental, mimo iż trafiła  na rynek zaledwie przed kilkoma miesiącami, zwyciężyła m.in. w prestiżowym teście opon przeprowadzonym przez niemiecki magazyn Auto Bild, w którym przetestowano 52 modele w rozmiarze 225/50 R17. Co ważne uzyskała najlepsze wyniki  w hamowaniu zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Model został także  uznany za najbardziej ekologiczną oponę i otrzymała tytuł ,,Eco-Champion”.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL