Z projektem „Built for Better™”

Z projektem „Built for Better™”

Marka Bandag wkracza w swoje 7. dziesięciolecie

Zajmująca się badaniami, rozwojem i produkcją bieżnikowanych opon klasy premium firma Bandag® świętuje swoje 60. urodziny i 10. rocznicę dołączenia do Bridgestone Group. To doskonała okazja do ogłoszenia nowych planów, które obejmą rewitalizację marki na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Deklaracje padły podczas konwencji European Bandag Dealer 2017. Zainaugurowany projekt „Built for Better™” ma przypomnieć o światowej pozycji marki jako dostawcy innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań biznesowych dla klientów flotowych.

-Inwestując w markę Bandag, chcemy dalej wzmacniać nasze działania, wykorzystując najnowszą technologię Bridgestone. Począwszy od nowej generacji mieszanek i nowoczesnego wyglądu, a skończywszy na wszechstronnych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązaniach flotowych. To kwestia jakości, osiągów i gwarancji, które oferujemy naszym klientom. Profesjonalne bieżnikowanie daje flotom możliwość maksymalizacji wydajności opon przy jednoczesnej redukcji kosztów. To mocny argument i właściwy wybór – powiedział Riccardo Cichi, Chief Sales Officer w Bridgestone EMEA.
 
Kampania „Built for Better™” pokazuje światową siłę marki Bandag. Założona w 1957 roku, firma była pionierem komercyjnego procesu bieżnikowania opon do samochodów ciężarowych. Dziś jest światowym liderem w branży, oferując produkty klasy premium, które zapewniają odbiorcom najwyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności na drodze, a także mają ogromny wpływ na optymalizację ekonomiczną użytkowania floty. Bieżnikowanie Bandag pomaga operatorom flot samochodów ciężarowych maksymalizować czas użytkowania opon i jednocześnie zwiększać efektywność kosztów na coraz bardziej konkurencyjnym rynku – przy zachowaniu najwyższych parametrów technicznych i jakości usługi.

-Każda marka to obietnica, a obietnicą Bandag jest „Built for Better™” – kontynuuje Cichi. – Nie odnosi się to jednak tylko do bieżnikowania, ale rozciąga się na całą ofertę rozwiązań i usług dostarczanych w ramach programu Bridgestone Partner Network.

Oprócz oszczędności kosztów i niezawodnych osiągów, bieżnikowanie pozwala także chronić środowisko. Przy bieżnikowaniu Bandag zużywa się tylko 26 litrów ropy naftowej, podczas gdy produkcja nowej opony wymaga aż 83 litry. W ciągu ostatnich 60 lat technologia Bandag przywróciła do użytkowania 300 milionów opon, oszczędzając tym samym aż 15 miliardów litrów ropy.
Największe światowe firmy flotowe mają świadomość korzyści wynikających z bieżnikowania, a wiele z nich zaufało Bandag jako ich bliskiemu partnerowi. Dzisiaj firma prowadzi działalność na sześciu kontynentach, współpracując z ponad 650 dealerami franczyzowymi.

- W całej Europie Bandag może liczyć na sieć ponad 100 niezależnych dealerów franczyzowych, co oznacza, że profesjonalna obsługa Bandag jest w zasięgu każdego klienta flotowego. Dużo zainwestowaliśmy zarówno w technologie produkcji i wytwarzania, jak również w nasze osłony i system zarządzania produkcją (BASys). To wszystko pozwoliło nam osiągnąć pełną transparentność i gwarantowaną redukcję kosztów całkowitych – podsumował Cichi.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL