Opcja załadunku piętrowego

Opcja załadunku piętrowego

Dwa razy więcej miejsca na palety w naczepach kurtynowych

 

Naczepy Kögel serii Cargo i Mega z opcją załadunku piętrowego oferują dwa razy więcej miejsca na palety. W powyższych naczepach plandekowych można więc transportować 66, a przy szczególnie starannym załadunku nawet 67 europalet. Dzięki takiej możliwości firmy spedycyjne mogą transportować w układzie piętrowym towary, których normalnie nie da się przewozić jedne na drugich. Pozwala to znacznie efektywniej i ekonomiczniej eksploatować naczepy.

Wszystko to jest możliwe dzięki opcji załadunku piętrowego. Przy użyciu stalowych szyn o profilu ceowym oraz teleskopowych aluminiowych belek do zabezpieczania ładunku można szybko zbudować drugi poziom załadunku o maksymalnej ładowności dziesięciu ton. Rachunek jest prosty, na dodatkowym poziomie można ułożyć kolejne 33 europalety. Aluminiowe belki do zabezpieczania ładunku tylko nieznacznie zwiększają masę własną naczepy i nie powodują jakiegoś znaczącego ograniczenia ładowności.

W razie transportu bez konieczności budowy drugiego poziomu załadunku, 24 belki można schować w opcjonalnie dostępnym schowku. Załadunek i wyładunek ułatwia opcjonalny w wariantach Cargo i seryjny w wariantach Mega dach przesuwny z funkcją podnoszenia. We wszystkich pojazdach Kögel z plandeką kurtynową, także z opcją załadunku piętrowego, dzięki certyfikatowi DIN-EN-12642-Code-XL przy załadunku unieruchamianym kształtowo, nie jest wymagane żadne dodatkowe zabezpieczenie ładunku.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL