Autobusowa podróż w doborowym towarzystwie

Autobusowa podróż w doborowym towarzystwie

Wakacje z czworonożnym pupilem i rower jako bagaż to w PKS Polonus żaden problem

 

Wakacje w pełni, a ty siedzisz w domu, bo nie wiesz, co zrobić w tym czasie ze swoim zwierzakiem? Urlop bez wycieczek ulubionym jednośladem cię nie cieszy? Weź rower, zabierz psa czy kota i ruszaj w nieznane z PKS Polonus! Polski przewoźnik – jako jeden z nielicznych operatorów na krajowym rynku – umożliwia przewożenie zwierząt domowych na pokładach swoich autokarów. Jak przygotować i zabrać zwierzaka w bezpieczną podróż?

Zwierzęta podróżujące liniami PKS Polonus muszą być przewożone na kolanach pasażera, a do tego w specjalnych transporterach, umożliwiających bezpieczny przewóz. Nieco inaczej wygląda sprawa z psami, które w trakcie podróży powinny przebywać na podłodze autobusu. Dla bezpieczeństwa pozostałych pasażerów, czworonogi muszą mieć kaganiec. W tym przypadku nie obędziemy się również bez smyczy.

Wyjątek w regulaminie PKS Polonus stanowią psy ras uznanych za niebezpieczne oraz zwierzęta jadowite lub w inny sposób zagrażające życiu i zdrowiu człowieka. Tych niestety nie można wprowadzać na pokład autobusu. Podobnie sprawa ma się ze zwierzętami znacznych rozmiarów, które mogłyby utrudniać przechodzenie korytarzem. Co ważne – ograniczenia te nie dotoczą certyfikowanego psa przewoźnika, towarzyszącego osobie niewidomej.

Zwierzęta przewożone na podłodze autobusu PKS Polonus – z wyjątkiem tych podróżujących w specjalnych pojemnikach na kolanach właściciela i psów-przewodników – muszą mieć swój bilet. Kupimy go w cenie 30% wartości biletu normalnego na danej trasie. Gdyby jednak nasz podopieczny nie chciał podróżować na wspólnym siedzeniu lub podłodze, możemy rozsiąść się wygodnie na dwóch sąsiadujących miejscach. Wówczas konieczne będzie wykupienie – na stronie www.pkspolonus.pl, w kasach dworcowych, punktach sprzedaży agencyjnej PKS Polonus lub u kierowcy – pełnopłatnego biletu dla swego pupila.

Wsiadając do autokaru PKS Polonus, poza biletem trzeba okazać kierowcy książeczkę potwierdzającą aktualne, obowiązkowe szczepienia lub świadectwo zdrowia, zgodnie z odpowiednimi przepisami dotyczącymi zwalczania chorób zakaźnych zwierząt. Z tego obowiązku zwolnieni są jedynie właściciele certyfikowanego psa-przewodnika.

W przeciwieństwie do zwierząt, nasz rower trafi do luku bagażowego autobusu PKS  Polonus, o ile będzie w nim wolne miejsce. Można go przewieźć bezpłatnie, pod warunkiem, że przednie koło zostanie zdemontowane i spakowane niezależnie, a obie części będą odpowiednio zapakowane (np. zafoliowane), aby jego przewóz nie zagrażał bezpieczeństwu przewozu pasażerów i ich bagaży. Chwila wysiłku, a potem już tylko ogrom przyjemności podczas urlopu. Ruszamy w drogę!

Każdego dnia w trasę wyjeżdżają 42 nowoczesne, komfortowe i bezpieczne autobusy PKS Polonus, dowożąc w okresie wakacyjnym ok. 100 tys. podróżnych. Przed wyruszeniem w wakacyjną trasę, warto więc sprawdzić sezonowy rozkład jazdy autokarów PKS Polonus, dzięki którym miłośnicy letnich podróży po Polsce dotrą do ponad 20 nadmorskich miast, ponad 40 miejsc na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie oraz blisko 40 miejscowości górskich – od Bieszczad, przez Pieniny i Tatry, aż po Sudety. Jest zatem w czym wybierać!

Bilety na wakacyjne kursy są dostępne w sprzedaży m.in. w – odświeżonym i uproszczonym pod względem zakupu – serwisie www.pkspolonus.pl. Jednocześnie, od lipca możliwa jest płatność kartą za bilety kupowane bezpośrednio u kierowców. Bilety w 60-dniowej przedsprzedaży można kupić również w: kasach dworcowych PKS, w punktach sprzedaży agencyjnej Polonus w całym kraju oraz online – na stronie www.pkspolonus.pl, www.dworzeconline.pl oraz na popularnych platformach sprzedażowych: www.polskibus.com, www.superpks.pl, www.e-podroznik.pl, www.infobus.pl czy www.busfor.pl. Przewoźnik obsługuje zarówno rezerwacje indywidualne, jak i grupowe.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL