Atrakcyjny nie tylko pod względem ekonomicznym

Atrakcyjny nie tylko pod względem ekonomicznym

MAN Lion‘s Coach

 

Dyrektywa ECE R66.02 to powód stworzenia MAN Lion’s Coach na nowo. Powstał autobus będący wzorem do naśladowania w kwestiach bezpieczeństwa i niezawodności. Nowy MAN Lion’s Coach będzie świętował swoją premierę podczas Busworld 2017 w Kortrijk.

Nowy MAN Lion’s Coach prezentuje się nowocześnie, a jednocześnie ponadczasowo i wyznacza początek nowej, wyrazistej linii wzornictwa MAN z przodu, z tyłu i na bokach. Projektanci zwrócili szczególną uwagę na wyraźny podział obszarów funkcyjnych – miejsce pracy kierowcy i kabina pasażerska, bagażnik i zespół napędowy. Taki podział wpływa nie tylko na wygląd, lecz także na łatwość konserwacji, a tym samym ekonomiczność, ponieważ uszkodzone części można wymienić szybko, łatwo i tanio. Nowe materiały i procesy produkcji sprawiają, że autobus jest lżejszy i bardziej wytrzymały. Ponadto udało się zwiększyć komfort obsługi, na przykład w przypadku pokryw bagażnika i silnika.

Nowy MAN Lion’s Coach zostanie zaprezentowany publiczności podczas tegorocznych targów Busworld w Kortrijk. Od momentu wprowadzenia na rynek dostępne będą autokary turystyczne w trzech długościach: 12 101 mm, 13 361 mm i 13 901 mm na dwóch lub trzech osiach. Pod koniec 2017 roku dołączy także czwarta opcja – 13-metrowy, dwuosiowy autokar o długości 13 091 mm. Jest to pojazd szczególnie atrakcyjny z ekonomicznego punktu widzenia, wyposażony w sześć dodatkowych miejsc w porównaniu do wersji 12-metrowej. Także maksymalna dopuszczalna masa całkowita do 19,5 ton sprawia, że jest to wyjątkowo uniwersalny model do różnych zastosowań. Ważną rolę dla idealnego rozkładu ciężaru na osie odgrywa opcjonalny podnośnik do wózków inwalidzkich, który w tym wariancie znajduje się na osi przedniej, a tym samym nie tylko odciąża tylną oś, lecz także nie ogranicza przestrzeni bagażowej. Wysokość wynosi standardowo 3 870 mm. W nowym MAN Lion’s Coach bez toalety miejsce na trzygwiazdkowych fotelach znajdzie maksymalnie 53, 57, 59 lub 63 pasażerów. Pojemność bagażnika wynosi w zależności od modelu od 11,7 do 14,3 m3.

Nowe reflektory przednie, które po raz pierwszy – tak samo, jak seryjne światła tylne LED – zostały wykonane w całości w technologii LED. Zarówno światła mijania, jak i długie świecą z zastosowaniem diod LED o około 50% jaśniej niż lampy halogenowe. Ponadto oświetlenie LED pozwala osiągnąć szerszy rozsył, a jednocześnie wyraźnie większy zasięg światła, a także znacznie wydłużoną trwałość. Szczególnie wyraziste w nowych reflektorach jest wykonane w sposób charakterystyczny dla marki pasmo świetlne świateł do jazdy dziennej, służące także jako kierunkowskaz.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL