Początek nowej ery

Początek nowej ery

MAN Lion's City

W roku 2018 do centrów miast wkraczy całkowicie na nowo zaprojektowany autobus miejski MAN Lion's City. 

Całkowicie na nowo zaprojektowany autobus miejski nawiązuje do najlepszych tradycji autobusów MAN. Projektanci spróbowali wyznaczyć nowe standardy dla wszystkich komponentów, na przykład w aspekcie kosztu cyklu życia maszyny (Life Cycle Costs, LCC) oraz w zakresie stanowiska pracy kierowcy i oświetlenia pojazdu. Nowy MAN Lion's City spełni wszystkie aktualne i przewidywane w najbliższej przyszłości normy prawne.

Zewnętrzna sylwetka nowego autobusu miejskiego stanowi zapowiedź nowego wzornictwa MAN. Oprócz charakterystycznych reflektorów z wbudowanymi listwami LED, pełniącymi funkcję świateł dziennych, typowej, czarnej, doskonale się prezentującej atrapy chłodnicy i chromowanego profilu, wzrok przykuwa pociągnięta nieco w dół linia okien z boku pojazdu. Nie tylko nadaje ona autobusowi dynamiczny wygląd, ale również stanowi przemyślany element podzielonego na segmenty poszycia pojazdu, które pozwala na poprawę kosztu cyklu życia maszyny (LCC). Także tył nowego MAN Lion's City zyskał nowy rozpoznawalny wygląd. Przejrzysty i konkretny, o ponadczasowej strukturze – umożliwia bardzo łatwy dostęp do różnych komponentów. Nowa stylistyka sprawia, że nie sposób pomylić autobusu MAN z żadnym innym.

Doskonałym przykładem jest tutaj przednie i tylne oświetlenie pojazdu. W MAN Lion's City diody LED zostały wykorzystane nie tylko w funkcji świateł do jazdy dziennej. Po raz pierwszy główne reflektory są dostępne jako pełne światła LED. Nowe światła tylne MAN wykonywane są seryjnie jako pełne światła LED. We wnętrzu pojazdu pośrednie i ciągłe oświetlenie LED oraz opcjonalne oświetlenie nastrojowe tworzą równomierną, nowoczesną i dynamiczną kompozycję świetlną. Ponadto ważnymi atutami lamp są długa żywotność wynosząca nawet 10 000 godzin, wysoki stopień bezawaryjności oraz energooszczędność.

Całokształt koncepcji kolorystycznej i dekoracyjnej nadaje wnętrzu bardzo nowoczesny, przestrzenny i przyjazny charakter z dużą ilością światła. Jasne i ciemne barwy zostały dobrane w taki sposób, aby odpowiednio funkcjonalnie rozgraniczać strefy o różnym przeznaczeniu.

Na kierowcę czeka w nowym autobusie MAN Lion's City gruntownie przemyślane i zoptymalizowane stanowisko pracy. Główne cele optymalizacji stanowiły ergonomia, komfort i bezpieczeństwo: na przykład dzięki nowemu rozmieszczeniu przycisków i instrumentów zwiększono wygodę obsługiwania pojazdu. Wysokie drzwi kabiny kierowcy i podwyższony fotel zapewniają lepszą pozycję w stosunku do wsiadających pasażerów.

MAN Lion's City, na testach, pojawi się w wielu miastach Europy już we wrześniu br. Następnie w marcu 2018 nowa generacja autobusów zostanie wprowadzona na rynek.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL