Kolejny cios dla przewoźników drogowych

Kolejny cios dla przewoźników drogowych

Sprzeciw wobec podwyżce cen paliw

 

Posłowie skierowali pod obrady Sejmu projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych oraz o zmianie niektórych ustaw. Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, paliwo podrożeje o 25 groszy. Co gorsza - wzrost cen będzie podlegał każdego roku waloryzacji wraz ze wzrostem inflacji.

Dla przewoźników drogowych to kolejny cios zagrażający pozycji rynkowej przedsiębiorstw. W transporcie międzynarodowym podwyżka osłabia pozycję Polaków na rynku Unii Europejskiej. W czasie, kiedy część państw europejskich wprowadza przepisy protekcjonistyczne mające eliminować nas z rynku, a Komisja Europejska publikuje projekt niekorzystnego dla polskich przewoźników Pakietu Mobilności, przewoźnicy oczekują ochrony państwa, a nie kolejnego podatku. Rentowność przedsiębiorstw transportu drogowego jest niska, a każde zwiększenie kosztów oznacza realne zagrożenie. ZMPD wyraża zaniepokojenie propozycją nowych przepisów i namawia polityków do refleksji.

ZMPD zachęca do wejścia na stronę Zrzeszenia na Facebooku, polubienie wpisu na temat sprzeciwu wobec podwyżki i zamieszczenia komentarza.

Swoją opinię o wzroście cen paliw można też wysłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: PSPD

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje