Światowa premiera

Światowa premiera

Nowy autobus piętrowy Setra 

 

Maksymalna wydajność i różnorodność, komfort z najwyższej półki i bezkompromisowe bezpieczeństwo: Nowy autobus piętrowy Setra S 531 DT z serii TopClass 500 ponownie wyznacza standardy w swojej klasie. Ten fenomenalny autokar wyróżniający się wzorcowymi parametrami aerodynamicznymi jest na najlepszej drodze do ustanowienia nowych rekordów niskiego spalania w swoim segmencie. Ze względu na elastycznie zaprojektowany dolny pokład autobus ten z powodzeniem sprawdzi się we wszystkich zadaniach na trasach turystycznych i w przewozach liniowych.

Wnętrze pojazdu imponuje komfortem. Co więcej, nowy piętrus Setry to również pierwszy autobus na świecie, w którym zainstalowano systemy wspomagania kierowcy Active Brake Assist 4 i Sideguard Assist. Ponoszą one jeszcze bardziej i tak już wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystko to projektanci pojazdu odziali w fascynujący design, który kroczy własnymi ścieżkami.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa dzięki technologii koncernu - Nowy autobus piętrowy marki premium wyposażany jest seryjnie w przyjemne dla oka i bardzo trwałe reflektory LED. Światową autobusową premierę świętuje tu też system hamowania awrayjnego Active Brake Assist 4 (ABA 4). Dodatkowo do dotychczasowych funkcji, jakimi są pełne hamowanie przed nieruchomymi i poprzedzającymi obiektami, układ wzbogacono także o możliwość rozpoznawania pieszych z automatyczną reakcją hamowania. Kolejną światową premierą wśród autobusów jest Sideguard Assist eliminujący problem martwego pola. Wykorzystując czujniki radarowe system monitoruje pas z prawej strony autobusu na jego całej długości i ostrzega kierowcę podczas pokonywania zakrętu przed pieszymi, rowerzystami a także przed nieruchomymi przeszkodami w razie pojawienia się niebezpieczeństwa. Zaś poza terenem zabudowanym służy jako asystent zmiany pasa ruchu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL