Samochód terenowy 2017 roku

Samochód terenowy 2017 roku

Czytelnicy specjalistycznego czasopisma „Off Road” wybrali

 

Unimog najlepszym samochodem terenowym roku w kategorii pojazdów specjalnych. Pojazdy z napędem na wszystkie koła marki Mercedes-Benz korzystają z imponującej sieci serwisowej na całym świecie.

Już po raz trzynasty z rzędu czytelnicy specjalistycznego czasopisma „Off Road” wybrali Unimoga Mercedes-Benz najlepszym samochodem terenowym roku w kategorii pojazdów specjalnych. Plebiscyt na „Samochód terenowy roku” przeprowadzono w 12 kategoriach. Oddano w nim łącznie ponad 20 tysięcy głosów na 135 ocenianych pojazdów. W kategorii pojazdów specjalnych pierwsze miejsce zajął Unimog, zdobywając 31,4 procenta głosów czytelników.

Na suchej pustyni Gobi, w syberyjskiej tajdze czy na szlaku wiodącym ku gorącemu kraterowi Wezuwiusza – trudno o wyzwanie, z którym nie poradziłby sobie Mercedes-Benz Unimog.

Szczególnie jego typoszereg o wysokiej dzielności terenowej cieszy się na całym świecie wielką popularnością jako samochód ekspedycyjny. Charakterystyczne cechy tych modeli Unimoga z oznaczeniami U 4023 i U 5023 to możliwość wykrzyżowania osi do 30 stopni, osie portalowe z prześwitem wynoszącym nawet 460 mm oraz zdolność pokonywania wzniesień o nachyleniu do 45 stopni. Do tego dochodzą głębokość brodzenia do 1,20 m oraz maksymalny kąt nachylenia bocznego 38 stopni. Jazdę w warunkach ekstremalnych z załączonym napędem na wszystkie koła wspomagają dołączane blokady mechanizmów różnicowych i układ regulacji ciśnienia powietrza w oponach.

Źródłem napędu jest silnik Euro VI OM 934 LA ‒ czterocylindrowa jednostka o pojemności skokowej 5,1 l, osiągająca moc 170 kW (231 KM) i wysoki moment obrotowy 900 Nm. Kierowca ma do dyspozycji osiem biegów do jazdy w przód i sześć biegów wstecznych, a opcjonalnie także biegi terenowe do jazdy off-roadowej w zakresie prędkości 2,5 - 35 km/h.

Oprócz wariantu Unimoga o wysokiej dzielności terenowej dostępny jest również typoszereg nośników narzędzi Unimog, o oznaczeniach od U 216 do U 530. Spotyka się je często w gospodarce komunalnej. Także te modele napędzają nowoczesne silniki Euro VI o mocy do 220 kW (299 KM).

W przypadku Unimoga kompleksowo zadbano o możliwości serwisowania, diagnostyki i napraw. W przeszło 130 krajach obsługę pojazdu zapewnia ponad 650 kompetentnych autoryzowanych serwisów Unimog.

Przeczytaj też:
Unomog zamiast traktora. Szybszy i ekonomiczniejszy...

Tam, gdzie kiedyś traktor odbierał mleko z gospodarstw, teraz operuje nowy Mercedes-Benz Unimog U 430.

 

Siedemdziesiąt lat temu Daimler-Benz kupił Unimoga

W dniu 27 października przypada siedemdziesiąta rocznica przejęcia Unimoga przez Daimler-Benz AG.

 

Mercedes Unimog do pracy i na wakacje

Czytelnicy specjalistycznego czasopisma "Off Road" już po raz szesnasty z rzędu wybrali Unimoga najlepszym pojazdem terenowym roku w kategorii samochodów specjalnych.

 

Unimog w charakterze ciągnika rolniczego. Spala mniej niż traktor

Mercedes-Benz Unimog na farmie rolnej.

Mercedes-Benz Unimog na wystawie kolejnictwa

W dniach 20-25 września odbędą się w Berlinie targi kolejnictwa Innotrans - wiodąca impreza wystawiennicza w branży transportu szynowego. Unimog w roli food trucka

Mieszkańcy Finlandii mają opinię dość niekonwencjonalnej nacji z północy Europy i znani są ze swoich nietypowych zwyczajów. Rolniczy Unimog już w Polsce

Na specjalnym pokazie w podlaskiej miejscowości Narew, Mercedes-Benz po raz pierwszy w Polsce zaprezentował Unimoga U 423 w wersji silnikowej Euro VI przygotowanego do zadań w rolnictwie. Zetros i Unimog triumfują w rajdzie Drezno - Wrocław

Niedawno modele: Zetros i Unimog po raz kolejny udowodniły swoje zalety, triumfując w trzech kategoriach tegorocznej edycji ekstremalnego rajdu terenowego Drezno - Wrocław. Najnowszy Unimog w PKP Intercity

Unimog jest znany ze swej uniwersalności. Pojazd ten jest w stanie nie tylko jeździć po drogach i bezdrożach, ale także po… torach kolejowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL