Nowa gwiazda na autobusowym niebie

Nowa gwiazda na autobusowym niebie

Nowy wysokopokładowy autobus turystyczny Mercedes-Benz Tourismo RHD

 

Światowa premiera nowego wysokopokładowego autobusu turystycznego Mercedes-Benz. Jego azymuty brzmiały: maksimum ekonomiki, bezpieczeństwa, funkcjonalności i komfortu. Efektem tych starań jest nowy Tourismo RHD – autobus turystyczny, którego parametry przekonają do siebie zarówno przewoźników jak i pasażerów oraz kierowców.

Wzbogacony o znacznie poszerzoną ofertę wariantów wyposażenia i silników nowy Tourismo RHD pokrywa niezwykle szerokie spektrum możliwych rodzajów zastosowania. Jego obszar zadań sięga od linii dalekobieżnych aż po dalekie trasy turystyczne, obejmując również przewozy wahadłowe, wycieczkowe a także okazyjne przejazdy na liniach międzymiastowych. Tym samym nowy Tourismo RHD jawi się jako nowa gwiazda w segmencie Business, którego to mianem Mercedes-Benz określa szczególnie szeroki zakres zastosowań pojazdów branży autobusowej.

Nowy Tourismo RHD zastępuje po jedenastu latach swojego poprzednika, będącego najpopularniejszym wysokopokładowym autobusem turystycznym w Europie. Start produkcji seryjnej Tourismo RHD planowany jest na lipiec tego roku. Do końca roku 2017 rozpocznie się produkcja wszystkich modeli.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL