Inter Cars pionierem

Inter Cars pionierem

Elektronizacja usług finansowych dla klientów

 

Program Katalog Online to podstawowe narzędzie komunikacji z Inter Cars dla odbiorców hurtowych. Oprócz funkcjonalności związanych z wyszukiwaniem i zamawianiem części oferuje szereg możliwości ułatwiających codzienną obsługę finansową.

Nawiązana w 2014 roku współpraca z firmą DialCom24 Sp. z o.o. (operatorem platformy płatności online Przelewy24) zaowocowała uruchomieniem w styczniu 2015 roku możliwości opłacania faktur VAT wystawianych przez Inter Cars bezpośrednio z poziomu Katalogu Online i przeglądarki internetowej. Po dokonaniu płatności w banku zostanie ona zaksięgowana w systemie finansowo-księgowym spółki w ciągu maksymalnie 15 minut (w praktyce poniżej minuty) i odblokowuje limit kredytowy. Tym, co przede wszystkim doceniają klienci, jest prostota realizacji zapłaty, szeroki wachlarz dostępnych sposobów płatności, a przede wszystkim szybkość realizacji. W ciągu ponad dwóch lat od uruchomienia usługi skorzystało z niej ponad 5 tys. klientów, którzy zrealizowali przeszło 200 tys. wpłat.

Uruchomiona w maju 2016 roku możliwość pobierania faktur w wersji elektronicznej to odpowiedź na liczne zgłoszenia od klientów oraz potwierdzenie proekologicznego podejścia Inter Cars do biznesu. Każdy krajowy klient spółki bezpośrednio z poziomu programu Katalog Online może samodzielnie aktywować otrzymywanie wszystkich faktur w formie elektronicznej (pliku pdf podpisanego certyfikowanym podpisem). E-faktury można pobierać z poziomu Katalogu Online, strony internetowej - IC e-Dokumenty lub wiadomości e-mail (która jest wysyłana zawsze po wystawieniu nowej faktury i zawiera link do pobrania dokumentu). Dostęp do strony internetowej IC e-Dokumenty może mieć również firma księgowa klienta.

Z faktur elektronicznych korzysta na co dzień ponad 2 tys. klientów Inter Cars. Obecnie, do końca czerwca, spółka prowadzi akcję promocyjną, zachęcającą do aktywacji dokumentów elektronicznych. W jej ramach można za to zyskać 20 zł w Premia Cash. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać na stronie internetowej www.intercars.com.pl oraz u przedstawicieli handlowych.

Jest to najnowszy projekt Inter Cars prowadzony wspólnie z Tax Care - liderem na rynku księgowości online z indywidualną księgową w całej Polsce. Głównym zamierzeniem jest zapewnienie klientom spółki bezpieczeństwa finansowego związanego z minimalizowaniem ryzyka błędów, na przykład w Jednolitych Plikach Kontrolnych, które od 1 lipca 2018 r. będą obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców. Od maja 2017 roku każdy klient Inter Cars ma możliwość przejść ze swoją księgowością na preferencyjnych warunkach do Tax Care, a co za tym idzie skorzystać z przywilejów

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL