Old Boye Top Timu

Old Boye Top Timu

Najlepszy zespół serwisowy Scania w Polsce

 

"Old Boye Top Timu”, drużyna składająca się z mechaników i doradców serwisowych z krakowskiego oddziału Scania Polska zdobyła największą liczbę punktów i wygrała tegoroczną edycję konkursu Top Team.

Top Team, to konkurs rozgrywany cyklicznie na wszystkich rynkach, na których obecna jest Scania. W tym roku do udziału w lokalnej, polskiej edycji konkursu zgłosiło się 26 drużyn serwisowych Scania. W wyniku eliminacji do finału przeszło 6 zespołów: po dwa z autoryzowanych dilerów Scania: firmy Hołowińscy-Scanserwis i firmy Scan-Partner, jeden z oddziału Scania Polska S.A. w Poznaniu oraz zespół Scania Polska S.A. z Krakowa.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były zrównoważone systemy transportowe. Konkurs finałowy składał się z pięciu zadań, w których uczestnicy musieli wykazać się nie tylko szeroką wiedzą teoretyczną na temat produktów i procedur wewnętrznych Scania, ale także rozwiązać zadania praktyczne. Uczestnicy mieli do rozwiązania trzy zadania praktyczne, jedno związane ze znajomością warsztatowych systemów informatycznych oraz test wiedzy. W ramach zadań praktycznych finaliści musieli znaleźć i usunąć zasymulowane usterki w pojeździe Scania nowej generacji, modelu Scania serii R oraz skrzyni biegów Scania GRS905R.

Oprócz zespołu z Krakowa, miejsca na podium zajęły również drużyny: „Poznań”, czyli zespół Scania Polska S.A. oddział Poznań, warsztat w Tarnowie Podgórnym (2. miejsce) oraz „El resto de la banda”, reprezentująca firmę Hołowińscy-Scanserwis sp. z o.o., autoryzowanego dilera Scania z Włocławka (3. miejsce).

Pozostałe drużyny biorące udział w finale to: GANg Kfiatka (Hołowińscy-Scanserwis, Bydgoszcz) oraz dwie drużyny Scan-Partner sp. z o.o. ze Rzgowa – Scanpartner I i Scanpartner II.

– Rywalizacja w tegorocznej edycji była jak zwykle emocjonująca, ponieważ zwycięska drużyna reprezentuje Polskę w kolejnych etapach konkursu na poziomie europejskim i światowym. Już eliminacje do konkursu pokazały, że wszystkie drużyny reprezentują bardzo wysoki poziom umiejętności praktycznych oraz wiedzy merytorycznej – komentuje Piotr Piskorek, kierownik Scania Academy Polska odpowiedzialny za organizację konkursu Scania Top Team w Polsce.

Konkurs Top Team został zorganizowany po raz pierwszy pod koniec lat 80. w Szwecji. Jest przeprowadzany w całej, globalnej sieci serwisowej Scania i stanowi ważny element rozwoju jej pracowników. Polska sieć Scania odniosła duże sukcesy w międzynarodowych finałach Top Team. W 2005 roku zespół z Nadarzyna zajął II miejsce podczas Finału Międzynarodowego w Stambule, a w 2007 roku mechanicy z serwisów dilera Scania, firmy Hołowińscy-Scanserwis zostali laureatami światowego finału Top Team.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL