Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek

Od dzisiaj zmiany

 

Od dzisiaj kierowcy TIR-ów nie będą mogli wyprzedzić na odcinkach autostrady między Wrocławiem a Legnicą.

Zmienia się organizacja ruchu na autostradzie A4 w kierunku Legnicy. Ciężarówki nie będą mogły wyprzedzać na dwóch kolejnych odcinkach autostrady. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od 7 czerwca wprowadza stałe znaki zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe na odcinku pomiędzy węzłami Kostomłoty a Gościsław (na obu jezdniach) oraz pomiędzy węzłami Udanin a Budziszów (na jezdni północnej). Nowe znaki dołączą do istniejących od 2013 roku. Od 7 czerwca łączna długość ograniczeń wyniesie 40 kilometrów.

Zwiększenie bezpieczeństwa na dolnośląskim odcinku A4, usprawnienie ruchu to dwa z czterech powodów wprowadzenia ograniczeń. Pozostałe to zmniejszenie liczby wypadków i zminimalizowanie korków pomiędzy Wrocławiem a Legnicą. Adrian Klejner, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wroclawiu, twierdzi, że rozwiązanie przyniesie pozytywne efekty, ponieważ sprawdziło się w przeszłości.

Naczelnik tłumaczył, że kierowcy ciężarówek często zmieniają pas na lewy bez kierunkowskazów, wyprzedzanie trwa długo, samochody osobowe muszą czekać, przez co ruch na autostradzie nie jest płynny. Powoduje to niebezpieczne sytuacje.

Policja zaznacza, że zakaz będzie egzekwowany. Przypomina, że za jego złamanie grozi mandat w wysokości do 500 złotych i 5 punktów karnych. Ograniczenia będą obowiązywały przez całą dobę.

Źródło: www.gazetawroclawska.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL