Szybciej przejedziemy

Szybciej przejedziemy

Nowe terminy otwarcia kluczowych dróg

 

– Do końca roku planujemy oddanie ponad 350 km, w tym fragmentów tras ekspresowych, np.: S3, S5, S7 i S8 – mówi Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

Nowa obwodnica przybędzie na budowanej ekspresówce S3, która docelowo ma połączyć Szczecin z Czechami. Chodzi o drugą nitkę trasy S3 na wysokości Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwotny termin oddania inwestycji za prawe 290 ml zł był wyznaczony na koniec kwietnia, ale hiszpański Dragados nie dotrzymał terminu. Z naszych ustaleń wynika, że droga ma być gotowa do wakacji – ale to wciąż nieoficjalny termin.

Opóźnienie jest też na S8 na wylocie z Warszawy na Białystok, czyli obwodnicy Marek. Włoscy wykonawcy mieli zakończyć prace w lipcu. O ile na odcinku realizowanym przez Astaldi zaawansowanie jest duże, to Salini się nie wyrabia. A oba trzeba oddać jednocześnie. GDDKiA podpisała aneks, w którym jako termin zakończenia pojawił się październik.

Nadal nie wiadomo, kiedy ruszy budowa Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Od ponad dwóch lat toczy się powtórzona procedura środowiskowa. WOW to jeden z najistotniejszych elementów infrastruktury drogowej w Polsce.

Źródło: ZMPD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL