Atrakcyjna szata zewnętrzna i bogate wnętrze

Atrakcyjna szata zewnętrzna i bogate wnętrze
Nowy autokar MAN Lions Coach 
 
Obowiązująca od października 2017 r. norma ECE R66.02 stała się okazją do modernizacji autokaru MAN Lion’s Coach. Efekt tych działań znacznie wykracza poza samo usztywnienie szkieletu. Nowy autokar MAN Lion’s Coach zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na targach Busworld 2017 w Kortrijk.
 
Już na pierwszy rzut oka widać, że to prawdziwy MAN. Zoptymalizowany autokar MAN Lion’s Coach – nowoczesny i równocześnie ponadczasowy – z przodu, z tyłu i po bokach zapowiada nowy język wzornictwa MAN. Projektanci położyli duży nacisk na podkreślenie wyraźnego oddzielenia strefy pracy kierowcy od przestrzeni dla pasażerów oraz luku bagażowego od jednostki napędowej. Od razu rzucają się w oczy nowe przednie reflektory, które po raz pierwszy – podobnie jak światła tylne – mogą być wykonane w całości w wersji LED. Światła mijania i światła drogowe wyposażone w diody LED są o około 50% jaśniejsze od lamp halogenowych. Ponadto diody LED zapewniają szerszy rozkład światła, a przez to także znacznie większy zasięg. Najbardziej charakterystycznym elementem nowych reflektorów są światła dzienne w typowym dla tej marki kształcie pasów. Również we wnętrzu autokaru dokonano kilku interesujących modyfikacji. 
 
Autokar w swojej nowej odsłonie nadal zapewnia ekonomiczną eksploatację, o czym można się przekonać, zaglądając do silnika. W nowym autokarze MAN Lion’s Coach zastosowano zoptymalizowany układ napędowy spełniający wymagania normy Euro 6. Wiążą się z tym takie zalety, jak długie przełożenie osi i większa moc. Dostępne są także liczne systemy wspomagania, między innymi tempomat przewidujacy MAN EfficientCruise z „funkcją żeglowania“ EfficientRoll, tempomat adaptacyjny ACC, system utrzymania pasa ruchu LGS i MAN Attention Guard. Ponadto zderzaki nowej generacji i zoptymalizowane podwozie zapewniają wyższy komfort jazdy, lepsze zachowanie pojazdu i większe rezerwy bezpieczeństwa.
 
Nowy autokar MAN Lion’s Coach zostanie zaprezentowany publiczności na tegorocznych targach Busworld w Kortrijk.
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL