Innowacyjna generacja opon MICHELIN

Innowacyjna generacja opon MICHELIN
X LINE Energy – klasa AAA na wszystkie osie
 
MICHELIN X LINE Energy to pierwsza gama opon na wszystkie osie, która może się poszczycić klasą AAA oporów toczenia. Dzięki temu zestaw składający się z ciągnika siodłowego i naczepy wyposażony w opony tej gamy i używany w transporcie dalekobieżnym pozwala zaoszczędzić nawet 1 litr paliwa na 100 kilometrów bez utraty trwałości ogumienia.
 
Opinie użytkowników są jednoznaczne – gama opon MICHELIN X LINE Energy gwarantuje rzeczywiste oszczędności paliwa w transporcie dalekobieżnym.
 
Z oponą MICHELIN X LINE Energy D2 315/70 R 22.5, pierwszą oponą na oś napędową klasy A oporów toczenia  według europejskich norm etykietowania, Michelin oferuje przewoźnikom pierwszą kompletną gamę opon klasy AAA oporów toczenia na wszystkie osie. MICHELIN X LINE Energy F 385/55 R 22.5 na oś prowadzącą i MICHELIN X LINE Energy T 385/55 R 22.5 na osie naczep również otrzymały klasę A. 
 
W porównaniu do poprzedniej generacji opon MICHELIN X LINE Energy (klasy BBA) montaż nowej gamy na całym pojeździe pozwala zaoszczędzić do 1 l paliwa na 100 km i tym samym obniżyć emisję CO2 o 2,66 kg. Średnia oszczędność paliwa z tego tytułu wyniesie 1 610 euro w pierwszym życiu opony (przed pogłębianiem i bieżnikowaniem). Wraz z oszczędnościami na paliwie opony zachowują pozostałe osiągi opon Michelin, czyli przebieg w km oraz bezpieczeństwo użytkowania.
 
Opony gamy MICHELIN X LINE Energy klasy AAA na wszystkie osie – prowadzącą, napędową i wleczoną – powstały w oparciu o innowacyjne technologie.
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL