Nowość w rozwiązaniach telematycznych

Nowość w rozwiązaniach telematycznych
Pierwszy w Polsce system pozycjonowania wagonów
 
W roku ubiegłym firma DRABPOL nawiązała  współpracę z firmą Flextrack z Danii, specjalizującą się  w rozwiązaniach telematycznych. Dzięki nawiązanej  współpracy  oferta  Drabpolu w zakresie telematyki powiększyła się o system pozycjonowania wagonów –GPS 15.
 
GPS15 to system przesyłający informacje o pozycji wagonu w określonych  odstępach  czasu.  Urządzenie to pracuje wyłącznie w oparciu o baterie, dzięki czemu może być zamontowane w dowolnym miejscu, gdyż nie potrzebuje zasilania , jak również zewnętrznych anten.
 
Urządzenie w przypadku wysyłania jednej pozycji na dzień pozwala na pracę na jednej baterii aż przez 15 lat. Częstsze pobieranie danych ogranicza oczywiście żywotność baterii, ale fakt, że 6 pozycji na dzień to ok. 6-7 lat jej pracy, stawia to urządzenie na pozycji niekwestionowanego lidera rynku rozwiązań telematycznych na baterie. Ważnym aspektem jest też możliwość wymiany baterii na nową.
 
GPS15 jest ponadto wyposażony w czujnik temperatury oraz światła. W szczególności ten drugi ma ważne zastosowanie, gdyż właśnie dzięki niemu , wiemy o fakcie zdemontowania/kradzieży urządzenia. Do  czasu odczepienia zamontowanego urządzenia, czujnik jest ukryty przed światłem.
 
Całość informacji,  takich jak pozycja na mapie, temperatura otoczenia , jak również stan urządzenia (czy też powód wysłania pozycji – określona pora/czujnik światła) są dostępne dla operatora i zarządzającego poprzez dostęp do platformy internetowej. 
 
GPS15 posiada klasę IP68 , dzięki czemu może być montowany w dowolnym miejscu na wagonie, a dodatkowe obudowy imitujące wentylacje wagonu zapewniają idealny kamuflaż.
 
Dzięki rozwiązaniu GPS15 właściciele wagonów mogę zaoszczędzić nierzadko nawet po 2-3 tygodnie swojej pracy w poszukiwaniu lokalizacji wagonu oraz szybciej reagować na potrzeby swoich klientów. System pozwala również na sprawniejsze dostarczanie towaru do odbiorców oraz zapewnia kontrolę nad pracą operatora lokomotywy, który nierzadko jest firmą zewnętrzną.
 
Dzięki wieloletniej baterii, system GPS15 świetnie sprawdza się również jako dodatkowa ochrona wszelkiego rodzaju ruchomości, takich jak pojazdy, motocykle, łodzie (tu dodatkowym atutem jest czujnik temperatury), maszyny robocze czy nawet statki powietrzne. Możliwość zamontowania jego w dowolnym miejscu, również na zewnątrz pojazdu, czyni z GPS15 idealne narzędzie do walki ze złodziejami, jak również umożliwia  kontrolę użytkowania wypożyczanego sprzętu. Montaż zewnętrzny zapewnia odporność na często stosowane zagłuszacze sygnału, a czujnik światła informuje nas o ostatniej pozycji GPS15, gdy zostaje on już znaleziony i zdemontowany.
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL