Kögel drugim dostawcą naczep dla Waberer’s

Kögel drugim dostawcą naczep dla Waberer’s
100 nowych naczep Kögel Mega Rail z wyposażeniem RoRo
 
Waberer’s, jeden z wiodących przewoźników w Europie, specjalizujący się w międzynarodowej spedycji całopojazdowej, po piętnastu latach nieprzerwanej współpracy ze znanym producentem naczep zdecydował się na zmianę. Rozbudowa parku pojazdów o 100 nowych naczep Kögel Mega otwiera nowy rozdział we współpracy z firmą Kögel. Waberer’s jest firmą, w której ważną rolę odgrywa świadomość ochrony środowiska. Jej nowoczesny park maszynowy stale uzupełniany jest o nowe pojazdy użytkowe, wyposażone w najbardziej zaawansowane proekologiczne rozwiązania. Właśnie z tego powodu Waberer’s zdecydował się na naczepy Kögel do wszechstronnych zastosowań.
 
Naczepy Mega nadają się doskonale do standardowych zadań oraz transportów wielkoobjętościowych. Wysokość wewnętrzna wynosząca trzy metry czyni te naczepy idealnymi narzędziami dla przewoźników z   branży motoryzacyjnej, wykonujących transporty „just-in-time”. Montowany seryjnie mechaniczno-hydrauliczny podnoszony dach zwiększa boczną i tylną wysokość załadunkową do ponad trzech metrów. W ten sposób możliwy jest załadunek i rozładunek trzech ustawionych piętrowo skrzyniopalet. Standardowa, zintegrowana plandeka dachowa Kögel dodatkowo zapewnia lepszą obsługę ładunków przy otwartym dachu. Dzięki zastosowaniu pasów zintegrowanych z plandeką dachową, luźno zwisające pasy transportowe należą już do przeszłości. Tym samym wyeliminowana została możliwość zahaczenia pasów o ładunek. Dodatkowo naczepy Mega posiadają certyfikat zgodności z DIN EN 12642 Code XL.
 
Ramy w nadwoziach naczep przystosowanych do transportu multimodalnego zostały dodatkowo wzmocnione. Zintegrowane w ramie krawędzie dla chwytaków, zabezpieczenie plandeki przed chwytakami oraz specjalne osie w wersji Rail sprawiają, że te modele naczep sprawdzają się przy przeładunku kolejowym. W związku z tym 100 naczep Kögel Cargo Rail umożliwia elastyczny załadunek na najpopularniejsze wagony kieszeniowe. Naczepy mogą zostać opcjonalnie przystosowane do transportu morskiego i wodnego poprzez zastosowanie wyposażenia RoRo z zamkniętą płytą ślizgową o grubości ośmiu milimetrów, cztery pary wysokiej wytrzymałości pierścieni mocujących o nośności 12 000 kg oraz oznakowanie zgodne z normą DIN EN 29367-2. 
 
W celu zapewnienia ochrony wewnętrznej strony ściany przedniej przed uszkodzeniami w codziennej eksploatacji, zastosowano płytę stalową o grubości dwóch mm oraz wysokości 1250 mm. By ułatwić załadunek, dach przesuwny można dodatkowo zwinąć od przodu do tyłu. Plandeka posiada zabezpieczenie przed wandalizmem. Polega ono na wzmocnieniu siatką z linek stalowych o gęstości 160 x 160 mm. Kradzież towaru jest tym samym utrudniona, a nieproszeni pasażerowie nie mogą wejść przez plandekę. Kolejnym wyposażeniem indywidualnym są linki plandekowe z dwoma uchwytami, dwa dodatkowe rzędy kieszeni na listwy, układ monitorujący ciśnienie powietrza w oponach i wiele innych.
 
W naczepach Kögel cała rama pojazdu jest chroniona technologią nanoceramiczną oraz powłoką KTL, pokrytą następnie warstwą lakieru UV.
 
- Cały personel w firmie Waberer’s stawia na innowacje i stały rozwój w zgodzie z trendami dyktowanymi przez zmieniające się potrzeby i warunki rynków. Także nasi partnerzy, tacy jak Kögel swoją fachową wiedzą codziennie przyczyniają się do naszego rozwoju - mówi Ferenc Lajkó, CEO w Waberer’s International. - Cieszymy się również z tego, że dzięki rozbudowanej flocie będziemy mogli zaoferować nasze zaawansowane rozwiązania w całej Europie.
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL