Rozwiązania do zarządzania flotą

Rozwiązania do zarządzania flotą
Zaawansowane rozwiązania zarządzania flotą pomagają zapewnić efektywność operacyjną
 
Firmy transportowe stoją w obliczu szybko zmieniającego się środowiska działania o silnej konkurencji i zaostrzających się wymaganiach prawnych – na przykład dotyczących czasu jazdy i odpoczynku. Operatorzy floty muszą dostosowywać i optymalizować procesy biznesowe w celu poprawy efektywności działania. Practicom, firma transportowa z siedzibą w Bukareszcie oferująca usługi krajowego i międzynarodowego przewozu towarów, właśnie stawiła czoła temu wyzwaniu i wyposażyła swoją flotę międzynarodową złożoną z 220 pojazdów dostawczych w komputery pokładowe Transics TX-SKY.
 
Przed inwestycją w zaawansowane rozwiązania zarządzania flotą oferowane przez Transics Practicom miała problemy z brakiem przejrzystości i nadzoru nad procesami, zwłaszcza w odniesieniu do zarządzania tachografami, planowania tras oraz czasu jazdy i odpoczynku. 
 
- Mieliśmy spory z kierowcami dotyczące faktycznie przepracowanych godzin i przejechanych tras. Ponadto niewystarczające moce planowania skutkowały dodatkowymi trasami i zmarnowanymi kilometrami. Wszystko to prowadziło do wyraźnej nieefektywności naszej floty - mówi Adrian Vasile, Kierownik Działu Audytu i Kontrolingu Practicom. -Zatem poszukaliśmy rozwiązania, które pomogło nam poradzić sobie z tymi wyzwaniami oraz zoptymalizować nasze procesy biznesowe, a jednocześnie można było je łatwo zintegrować z naszym obecnym systemem zarządzania transportem.
 
Practicom zdecydowała się zmodernizować swoją flotę stosując zaawansowane rozwiązania zarządzania flotą oferowane przez Transics na początku bieżącego roku. Każdy komputer pokładowy TX-SKY jest połączony bezpośrednio z szyną CAN pojazdu i tachografem, i rejestruje kluczowe informacje o pojeździe i kierowcy, jak również dane z innych źródeł, na przykład skanerów dokumentów. Odpowiednie dane są gromadzone i przesyłane w czasie rzeczywistym do biura – w ten sposób redukując działania administracyjne wymagane od kierowców i spedytorów. Ponadto operatorzy floty mogą zidentyfikować problemy takie, jak nieprawidłowe zachowanie podczas jazdy lub brak zrównoważenia czasu jazdy i odpoczynku. Zarządzający flotą może natychmiast przesłać informacje techniczne i administracyjne do kierowców – na przykład, na temat idealnej trasy, stylu jazdy lub innych występujących wadach, takich, jak niedopompowane opony. Raporty dla kierownictwa zapewniają jasną prezentację wyników osiąganych przez pojazd i kierowcę, umożliwiając optymalizację planowania.
 
- Dzięki naszym zaawansowanym rozwiązaniom do zarządzania flotą możemy zaoferować Practicom zintegrowane rozwiązanie zawierające wszystkie wymagane funkcje. Na koniec 2019 roku planują poszerzyć swoją flotę do 700 jednostek. Zatem optymalizacja procesów i zapewnienie efektywności floty ma jeszcze większe znaczenie. W przyszłości będziemy nadal wspierać firmę w realizacji jej planów, wyposażając kolejne pojazdy w komputery pokładowe TX-SKY.- powiedział Cristian Kiss, Menadżer ds. Sprzedaży Transic na Rumunię.

Wyszukiwarka

Informacje