Goodyear rozszerza ofertę opon KMAX

Goodyear rozszerza ofertę opon KMAX
Nowy model do naczep z niską platformą
 
Amerykański koncern rozszerza asortyment opon o długich przebiegach o produkty KMAX T dedykowane do naczep z niską platformą. Nowe ogumienie jest przeznaczone na obręcze o średnicy 17.5” i będzie dostępne w pięciu rozmiarach, zaspokajając tym samym większość potrzeb użytkowników tego typu naczep. Opony mogą być użytkowane przez cały rok, nawet w okresie zimowym. Potwierdzeniem tego jest symbol trzech szczytów górskich i płatka śniegu (3PMSF) znajdujący się z boku ogumienia. Otrzymują go produkty, które spełniają wymagania unijne stawiane oponom zimowym. Nowe opony będą dostępne od maja 2017 roku.
 
Naczepy z niską platformą lub niską rampą załadunkową najczęściej są wykorzystywane do przewozu dużych lub ciężkich ładunków, takich jak urządzenia budowlane czy rolnicze, a także do transportu długich, niepodzielnych elementów, przykładowo części turbin wiatrowych. Często są one wyposażone w wiele osi, w tym również skrętnych. Mając na uwadze specyfikę tego typu transportu oraz stojące przed kierowcami wyzwania, inżynierowie Goodyeara zaprojektowali opony, które sprostają nawet najtrudniejszym warunkom na drodze, zapewniając jednocześnie długie przebiegi. 
 
- Przewóz ciężkich ładunków to bardzo specjalistyczna działalność, w której kluczem do sukcesu jest niezawodność. Nowe opony KMAX T do niskich platform zaprojektowano specjalnie dla tego typu zadań. Oferują one wysoki poziom niezawodności i trwałości, długie przebiegi, niskie opory toczenia oraz całoroczną sprawność, co potwierdza symbol 3PMSF - powiedział Benjamin Willot, dyrektor marketingu opon użytkowych Goodyear w regionie EMEA. - Wielosezonowość jest szczególną zaletą nowych opon KMAX T, bowiem dzięki niej operatorzy mogą nie tylko utrzymać swoje pojazdy w ruchu przez cały rok, lecz także sprostać coraz ostrzejszym wymaganiom prawa europejskiego dotyczącym opon zimowych.
 
Specjalne zaprojektowany profil bieżnika opon Goodyear KMAX T zapewnia optymalne rozłożenie ciśnienia w strefie kontaktu z nawierzchnią, co przekłada się na długie przebiegi, równomierne zużycie i niskie opory toczenia. Ponadto solidna konstrukcja z czterema żebrami umożliwia optymalne rozłożenie dużych naprężeń w strefie kontaktu, typowych dla naczep z niską platformą, na szerokiej powierzchni. Z kolei wzdłużne blaszki umieszczone w klockach bieżnika gwarantują przyczepność na mokrych i śnieżnych nawierzchniach, zapewniając całoroczne osiągi. Doskonała przyczepność to także zasługa zygzakowatych rowków, które tworzą wiele krawędzi zapewniających styczność żeber obwodowych z nawierzchnią. Przekrój rowków ułatwia też usuwanie kamieni. Mając na uwadze trudne warunki w jakich pracują naczepy, specjalnie przystosowano konstrukcję stopki, by zwiększyć trwałość osnowy. Skład chemiczny bieżnika dobrano w taki sposób, aby wytrzymywał duże naprężenia, zapewniając przy tym długie przebiegi, trwałość i podatność na bieżnikowanie. 
 
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL