Polsko-Niemiecka kultura ogrodowa

Polsko-Niemiecka kultura ogrodowa
Mercedes-Benz Polska oficjalnym partnerem inicjatywy 
 
Parki Warszawy to ulubione miejsca wypoczynku i rekreacji  jej mieszkańców. Niestety nie wszystkie są wystaczjąco zadbane.  Takim miejscem jest część parku Skaryszewskiego w dzielnicy Praga-Południe – pas zieleni między północnym brzegiem jeziorka Kamionkowskiego a Aleją Emila Wedla. 
 
Z inicjatywy ambasady niemieckiej w Polsce w ub. roku powstał projekt „Ogrody Polsko-Niemieckie” obejmujący właśnie tę część Parku Skaryszewskiego w Warszawie. Wspólnie z władzami miasta stołecznego Warszawy i firmami z kapitałem niemieckimi w Polsce będzie ona zrewitalizowana. Inicjatywa powstała bezpośrednio po roku jubileuszowym, w którym obchodzona była 25. rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy.
 
Prezentując inicjatywę w gronie polskich i niemieckich przedstawicieli świata gospodarki, ambasador Rolf Nikel powiedział: „Ogrody Polsko-Niemieckie będą także symbolizować bliską przyjaźń łączącą nasze obydwa państwa. Przyjaźń, która rozwija się, a dzięki temu, że jest należycie pielęgnowana, rośnie i wydaje owoce. Z delikatnej roślinki, jaką było nasze sąsiedztwo, wyrosło potężne drzewo przyjaźni z niezliczoną liczbą rozgałęzień”.
 
Ogrody Polsko-Niemieckie są na świecie trzecim projektem, w ramach którego przy udziale Niemiec powstają ogrody przyjaźni łączące narody. Mamy nadzieję, że nasz projekt będzie mógł wkrótce stanąć w jednym szeregu z dwoma istniejącymi już obiektami tego rodzaju, Ogrodem Niemiecko-Francuskim w Saarbrücken (1960 r.) oraz Niemiecko-Amerykańskim Ogrodem Przyjaźni w Waszyngtonie (1983 r.).
 
Mercedes-Benz Polska wspiera tę cenną inicjatywę od momentu jej powstania. 
 
-Niemcy to największy i najważniejszy partner Polski w wymianie handlowej, która w ub. roku osiągnęła ponad 100 mld Euro. Firma Mercedes-Benz Polska obchodziła  w ub. roku 20lecie działalności w Polsce.  Mamy rekordowe wyniki, planujemy kolejne inwestycje. Mieszkamy i pracujemy w Warszawie, kochamy to miasto. Zaangażowanie w projekt „Ogrody polsko-niemieckie” to nasza niewielka cegiełka dla dobrostanu mieszkańców i przyjezdnych.mówi dr Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i relacji zewnętrznych.    
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL