57 autobusów od EvoBus

57 autobusów od EvoBus
Firma Raf Trans odebrała  53 autokary Mercedes-Benz Tourismo oraz 4 autokary marki Setra. 

Roman Biondi, dyrektor zarządzający EvoBus w Europie, przekazał Rafałowi Jańczukowi, prezesowi firmy Raf Trans Sp. z o.o., symboliczny model jednego z przekazywanych autokarów. 
 
Obecny był również Prezes Zarządu EvoBus Polska, który powiedział m.in.: - Gratulujemy firmie Raftrans! Jesteśmy dumni, że nasze autobusy są wizytówką naszych Klientów i przyczyniają się do ekonomicznego sukcesu ich firm. Cieszymy się z zaufania Klientów do nas, co jednocześnie zawsze oznacza dla nas dużą odpowiedzialność. 
 
Za napęd w autobusach odpowiada silnik BlueEfficiency Power OM 470 o mocy 290 kW, spełniający normę emisji spalin Euro VI. Zmiana biegów odbywa się za pomocą 6-stopniowej skrzyni biegów Mercedes-Benz GO 210 ze wspomaganiem. Do systemów bezpieczeństwa, w które wyposażony jest Tourismo, należą dostępne już seryjnie układy: system zaawansowanego hamowania awaryjnego (AEBS), reagujący na pojawiające się przeszkody na drodze, oraz asystent pasa ruchu (SPA), który alarmuje kierowcę o przekroczeniu linii rozdzielającej pasy na jezdni bez włączonego kierunkowskazu. Klient zafundował też swoim pojazdom dodatkowe wyposażenie podnoszące bezpieczeństwo w postaci reflektorów Litronic, oraz kamery cofania.
 
Warto nadmienić, iż autobusy zostały wyposażone w silnik z pakietem oszczędnościowym Fuell Efficiency, dzięki któremu autobus jest w stanie spalić nawet do kilku procent mniej paliwa. To nowość oferowana przez EvoBus dla autobusów dostarczanaych od tego roku.
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL