Niemcy - odpoczynek w kabinie

Niemcy - odpoczynek w kabinie
Aktualizacja projektu
 
Bundestag przyjął projekt ustawy odnoszący się do odpoczynku kierowców. Projekt ten odnosi się do przepisów dotyczących regularnego tygodniowego okresu odpoczynku zawartego w rozporządzeniu (WE) nr 561/2006 i zawiera on jedynie sankcję za jej naruszenie. Grzywna wynosić ma od 60 do 180 euro za każdą godzinę spędzoną w samochodzie. Jak informują zagraniczne media Rada Federalna zatwierdziła plan w dniu 31 marca 2017.
 
Dotychczas informowaliśmy: Rząd federalny Niemiec zaproponował w ubiegłym tygodniu zmianę regulacji zwanej „Fahrpersonalgesetz” obejmującej kwestie socjalne w transporcie drogowym. Nowe zasady obejmują propozycję zakazującą kierowcom spędzania tygodniowego odpoczynku w kabinie pojazdu.
 
O ile regulacja ta wejdzie w życie (możliwe, że jeszcze latem br.), kierowcom i firmom transportowym grożą kary, odpowiednio EUR 30 i EUR 90 za każdą godzinę spędzoną w pojeździe. Niemcy byłyby kolejnym po Belgii, Francji i Austrii krajem, który zabrania kierowcom odbioru tygodniowego odpoczynku w kabinie.
 
Źródło: www.pisil.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL