Goodyear i Ewals kontynuują współpracę

 Goodyear i Ewals kontynuują współpracę
Wiodąca firma branży logistycznej wybrała opony Goodyear w ramach usługi FleetFirst 
 
Amerykański koncern po raz kolejny został dostawcą opon dla wiodącej w branży logistycznej firmy Ewals Cargo Care, która przedłużyła trwającą od ponad dwudziestu lat współpracę. Obejmujący całą Europę kontrakt dotyczy dostawy opon dla 3000 naczep i 550 ciągników, a także pełnego zakresu usług oponiarskich dla pojazdów ciężarowych, świadczonych w ramach programu Goodyear FleetFirst.
 
- Kompleksowy zestaw usług dla pojazdów ciężarowych na terenie UE, połączony z internetowym programem monitorowania ogumienia idealnie trafia w nasze potrzeby, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuacji dwudziestoletniej współpracy z Goodyearem - powiedział Bart Van Rens, menedżer w firmie Ewals Fleetcontrol. - Nasza współpraca z Goodyearem jest bardzo dynamiczna. W przeszłości współpracowaliśmy przy rozwoju opony w rozmiarze 435/50R19.5, a ostatnio przy wprowadzeniu jej nowej wersji z wbudowanym chipem RFID. Jesteśmy przekonani, że zastosowanie tej technologii pomoże lepiej monitorować nasze opony, a w rezultacie obniżyć koszty. Kolejnym znaczącym krokiem naprzód w tym zakresie jest nowo opracowany przez Goodyeara rejestr ‘eJob’. System na bieżąco przekazuje informacje o wszelkich wykonywanych pracach, wprowadzanych przez wykonawcę za pomocą urządzenia PDA w dowolnym miejscu w Europie. Jesteśmy przekonani, że przedłużenie kontraktu zapewni nam dalszą, owocną współpracę.
 
Większość floty Ewals to mega-naczepy o pojemności 100m3.  Goodyear dostarcza dla nich opony KMAX T RFID 435/50R19, wyróżniające się długimi przebiegami i wbudowanym chipem radiowym. Jest to ważny element systemu zarządzania oponami Ewald, ponieważ chipy łączą się z FleetOnlineSolutions, opracowanym przez Goodyeara, internetowym systemem zarządzania oponami. Wśród zalet tego rozwiązania należy wymienić przede wszystkim skrócenie przestojów oraz większe bezpieczeństwo i kontrolę nad ogumieniem Kontrakt obejmuje również inne rozmiary opon dostarczanych przez Goodyeara, jak również opony KMAX, zoptymalizowane pod kątem przebiegów. Ponadto marka dostarczy firmie specjalistyczne, ciężarowe opony zimowe Goodyear ULTRA GRIP MAX, przeznaczone dla naczep pracujących w krajach skandynawskich. 
 
Usługi dla Ewals realizuje ogólnoeuropejska sieć ponad 2000 warsztatów Goodyear TruckForce; w ofercie jest również całodobowa pomoc drogowa ServiceLine 24h oraz innowacyjny program zarządzania oponami FleetOnlineSolutions.
 
- Z przyjemnością kontynuujemy wieloletnią współpracę z Ewals - powiedział Waldek Jarosz, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Goodyear w regionie EMEA.  - Goodyear i Ewals wypracowały partnerstwo, które przynosi duże wzajemne korzyści. Nie tylko dostarczamy opony i wykonujemy usługi oponiarskie, lecz także współpracujemy przy rozwoju nowych produktów, które przynoszą innowacyjne rozwiązania i pomagają firmie Ewald zwiększyć wydajność floty przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych.
 
Ewals Cargo Care ma 49 przedstawicielstw w 13 krajach Europy i jest liderem rynku w dziedzinie usług logistyki samochodowej. Dostawy na czas są kluczem w branży motoryzacyjnej, dlatego dla firmy tak ważna jest niezawodność. Tym samym dla sukcesu kluczowe są opony i ich utrzymanie. Wysokiej jakości produkty Goodyear oraz innowacyjne rozwiązania i specjalistyczne usługi pomogą firmie Ewals osiągać kolejne sukcesy. 
 
Przeczytaj też:
OMNITRAC - Goodyear wprowadza zupełnie nową linię opon do samochodów ciężarowych

Dodatkową korzyścią dla przewoźnika jest podwójna gwarancja.

TruckForce - kilka uwag o ciężarowych oponach

Eksperci szacują, że prawie 84 proc. ładunków jest dostarczanych tylko drogą lądową. To szansa na rozwój dla ponad 130 000 firm transportowych, które działają na polskim rynku.

Goodyear doradza operatorom autokarów

Specjalne opony autokarowe zapewniają długie przebiegi, komfort jazdy i niski koszt na kilometr

Nowość od Goodyear

Goodyear wprowadza nowe opony o podwyższonej trwałości dla lekkich pojazdów ciężarowych

Goodyear Proactive Solutions zdobył nowych, flagowych klientów

Międzynarodowe przedsiębiorstwa transportowe wybierają system Goodyear Proactive Solutions

Zimówki do każdej ciężarówki

Nowoczesne opony zimowe do pojazdów użytkowych na każdą oś pojazdu

Zwiększona ładowność użytkowa i obniżone koszty operacyjne

Nowa opona Goodyear dla lekkich naczep typu mega

Goodyear Proactive Solutions umożliwia monitorowanie pojazdów

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot Goodyear Proactive Solutions

Wersja TreadMax dla naczep o dużej nośności
Goodyear wprowadza nowe bieżnikowane opony o wysokim indeksie nośności do naczep

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL