Mercedes-Benz podniósł możliwości produkcyjne

Mercedes-Benz podniósł możliwości produkcyjne
100 tysięcy egzemplarzy Klasy V z fabryki Mercedes-Benz w Vitorii
 
Produkcja Klasy V w Vitorii ruszyła na początku marca 2014 r. Od tamtej pory jej popularność nieprzerwanie rośnie. W ubiegłym roku "Klasa S wśród vanów” uzyskała 58-proc. wzrost sprzedaży (48 700 sprzedanych samochodów) - największy spośród wszystkich modeli Mercedes-Benz Vans.
 
W Polsce, Klasa V również wyróżniała się ponadprzeciętnymi wzrostami, osiągając prawie 56% wzrost i tym samym ustanawiając nowy rekord 666 pojazdów zarejestrowanych w 2016 roku.
 
Aby zaspokoić niezmiennie wysoki popyt, w 2016 r. oddział Mercedes-Benz dodatkowo podniósł możliwości produkcyjne zakładów w Vitorii. W tym celu znacznie zwiększono zakres lokalnych inwestycji. Od rozpoczęcia przygotowań do produkcji obecnej generacji modeli do 2016 roku na rozbudowę i modernizację fabryki przeznaczono 260 mln euro. Tylko w ubiegłym roku zatrudniono 1100 nowych pracowników.
 
Obecnie w Vitorii pracuje około 5000 osób; codziennie wyjeżdża stamtąd 668 nowych pojazdów. Oznacza to, że potencjał fabryki – wiodących na świecie zakładów wytwarzających średniej wielkości samochody dostawcze – jest teraz w pełni wykorzystany. Także na pozostałą część roku 2017 zaplanowano ambitny program produkcyjny. Poza Klasą V w Vitorii powstaje dostawcze Vito, adresowane zwłaszcza do klientów instytucjonalnych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL