Wielton wspiera kształcenie młodych kierowców

Wielton wspiera kształcenie młodych kierowców
Druga edycja akcji społecznej "Profesjonalni kierowcy”
Już 4 kwietnia rusza druga edycja akcjiProfesjonalni kierowcy. W ramach bezpłatnych kursów przeszkolonych zostanie 300 osób z kat. prawa jazdy C+E, które swoją przyszłość wiążą z branżą transportową. To dla nich nie tylko szansa na zdobycie praktycznych umiejętności, ale także przepustka do znalezienia atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy. Szkolenia odbędą się w całej Polsce.
- Polska branża transportowa jest jedną z największych w Europie i cały czas dynamicznie się rozwija. Jednym z największych problemów branży jest brak wykwalifikowanych pracowników. Zależy nam, by Polska utrzymała pozycję lidera w transporcie międzynarodowym. Do tego potrzebne jest zwiększenie zainteresowania zawodem kierowców i wykształcenie kolejnego ich pokolenia. To główny cel akcji "Profesjonalni kierowcy”, którą podjęliśmy wspólnie z firmami Volvo Trucks, Renault Trucks, Ergo Hestia i Michelinmówi Mariusz Golec, prezes zarządu Wielton S.A.
Dziś w firmach transportowych pracuje ponad 700 tys. kierowców, ale mimo to każdego roku na rynku brakuje około 30 tys. nowych pracowników. Prawie połowa z nich ukończyła 65 lat, dlatego deficyt w tym zawodzie będzie narastał.
Pięć firm związanych z branżą transportową - Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Michelin – po raz drugi organizują akcję "Profesjonalni kierowcy". Jej celem jest bezpłatne szkolenie osób, które mają prawo jazdy kategorii C+E, ale potrzebują praktyki i chcą podnieść swoje kwalifikacje, aby znaleźć pracę w zawodzie. Podczas zajęć uczestnicy dowiadują się m.in., jak bezpiecznie prowadzić samochód ciężarowy, jak przygotować go do drogi, zabezpieczyć ładunek, manewrować 40-tonowym zestawem, poznają przepisy dotyczące czasu pracy kierowców, mają zajęcia z pierwszej pomocy.
W 2016 roku w ramach akcji "Profesjonalni kierowcy” takie szkolenie ukończyło 100 osób.
– W ubiegłym roku akcja obejmowała 12 sesji szkoleniowych, które odbywały się w centralnej części kraju. Tym razem zajęcia zorganizujemy w różnych regionach Polski. W trakcie 15 sesji planujemy przeszkolić 300 osób, które po zakończeniu kursu otrzymają od nas specjalny certyfikat zapowiada Michał Proc, Dyrektor ds. Rozwiązań Biznesowych w Volvo Group Trucks Poland.
Dane kierowców, którzy uzyskają certyfikat trafią następnie do specjalnej bazy, do której będą miały dostęp największe firmy transportowe i logistyczne w kraju. To zwiększy szanse na znalezienie stabilnej i atrakcyjnej finansowo pracy w firmach o międzynarodowym zasięgu.
Uczestnicy tegorocznych szkoleń nauczą się nie tylko, jak jeździć bardziej efektywnie, ale przede wszystkim zwiększą swoją wiedzą na temat bezpiecznej jazdy.
- Ze statystyk Komendy Głównej Policji z 2015 roku wynika, że z roku na rok kierowcy ciężarówek coraz rzadziej uczestniczą w wypadkach drogowych. Chcemy, aby już od samego początku przekazywać kierowcom najlepsze praktyki, dzięki którym na drogach będzie jeszcze bezpieczniej – mówi Mariusz Golec.
Zapisy na szkolenia ruszyły już 8 marca. Pierwsze kursy odbędą się w Długołęce (woj. dolnośląskie) i Świętochłowicach (woj. śląskie).
Wszystkie kursy organizowane w ramach akcji "Profesjonalni Kierowcy” są bezpłatne. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach muszą wypełnić formularz umieszczony na stronie internetowej poświęconej akcji www.profesjonalnikierowcy.pl. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie w dniu szkolenia ważnego prawa jazdy kategorii C+E.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL