Rok 2016 najlepszy dla Renault Trucks

Rok 2016 najlepszy dla Renault Trucks
Trzyletni okres pobytu nowej gamy na rynku to wystarczająco dużo, aby pojazdy dały poznać się jako niezawodne i oszczędne.
Coraz mniej osób postrzega pojazdy Renault Trucks poprzez pespektywę poprzednich modeli Premium czy Magnum.

Zmiany w ostatnich latach wpłynęły bardzo korzystnie na jakość i gęstość sieci, ale także na dostępność produktów dodatkowych, takich jak kontrakty serwisowe czy usługi telematyczne. Wystarczy powiedzieć, że ponad 41% pojazdów sprzedanych w 2016 roku objętych było kontraktem serwisowo-naprawczym Start &Drive, z czego 96% to kontrakty Excellence. Rok 2016 to także rok, w którym zarówno sieć serwisowa, jak i handlowa przybrała oczekiwany kształt i rozmiar.
Przez 3 lata Renault Trucks dostarczyło na rynek polski ponad 5000 pojazdów, z czego 90% to pojazdy z gamy T, a wśród nich 60% to pojazdy z silnikiem 11-litrowym. Zauważono jednocześnie zwrot Klientów w stronę pojazdów z silnikiem 13-litrowym, także z kabinami High Sleeper Cab (około 30% sprzedaży). Już nie cena, ale jakość i wyposażenie stają się czynnikiem decydującym o wyborze marki. Firma spodziewa sie, że silniki 13-litrowe staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla klientów - modernizacje jednostki napędowej (m.in. nowy układ zasilania paliwem i materiały) wsparte zmianami konstrukcyjnymi innych podzespołów pozwalają obniżyć zużycie paliwa do 4% w porównaniu do modeli sprzed zmiany 2016.
W roku 2016 firma dostarczyła na rynek ponad 230 pojazdów LCV, z których większość to Mastery. O sprzedaży zdecydowało przygotowanie oferty na pojazdy gotowe do drogi, zgodnie z zapotrzebowaniem Klientów. W znacznej części były to pojazdy z nadwoziem skrzyniowym oraz plandeką i kabiną sypialną. Na wzrost sprzedaży Masterów wpłynęło również wydłużenie gwarancji.
W 2017 firma planuje podnieść liczbę pojazdów LCV, co na ponad 30-tysięcznym rynku nie powinno być trudne. Plan to popularne pojazdy z nadwoziem skrzyniowym i opończą do "lekkiej międzynarodówki”. Uzupełnieniem będą samochody z zabudowami specjalistycznymi, np. do transportu koni. Renault Trucks jest firmą, która oferuje kompleksowe rozwiązania transportowe.
Największy udział w sprzedaży stanowią pojazdy gamy średniej i ciężkiej. Ciągniki siodłowe zostały przyjęte przez rynek, co nie znaczy, że firma nie będzie dalej wspierać ich sprzedaży. Przygotowano specjalną ofertę na pojazdy wyposażone w pakiety rozwiązań "Opti” – dedykowane zmniejszaniu zużyciu paliwa . Optiroll, Optivision, Optifleet i inne, będą wspierały Klientów firmy w osiąganiu większej konkurencyjności ich firm na rynku. Wybór strategii na 2017 nie jest przypadkowy: to rok "Optifuel Challenge” – znanego od 2007 roku konkursu, w którym Renault szuka kierowcy potrafiącego zużyć jak najmniej paliwa przy jak najwyższej średniej prędkości. W tej 8. już edycji spotkamy się w 10 miejscach eliminacji. Następnie w rozgrywce finałowej Renault wyłoni polskiego reprezentanta na finał światowy.
Ciągniki siodłowe to w dalszym ciągu najlepiej sprzedające się pojazdy na polskim rynku. Dla transportu objętościowego Renault ma ofertę pojazdów zabudowanych na podwoziu gamy T. Każdy z zainteresowanych może skorzystać z testowego pojazdu T430 z przyczepą i nadwoziem Wielton. Niska masa własna, niskie zużycie paliwa oraz dzięki zaledwie 3 osiom, niskie koszty przejazdów po autostradach, czynią wg. Renault Trucks z tego pojazdu doskonałe narzędzie do przewozu ładunków objętościowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL