Najczęściej wybierana marka pojazdów użytkowych

Najczęściej wybierana marka pojazdów użytkowych

IVECO liderem roku 2016 w Polsce

W minionym roku zarejestrowano 5 938 nowych samochodów dostawczych IVECO Daily. To aż o 51,8% więcej niż w roku 2015. Taki wzrost rejestracji niemal trzykrotnie przewyższał wzrost rynku w tym segmencie. Dzięki temu IVECO Daily zakończyło 2016 rok w segmencie 3,49T - 7,2T na trzeciej pozycji uzyskując udział w rynku na poziomie 18,8%.

W segmencie 6,01T - 15,99T IVECO utrzymało pozycję lidera rejestrując w zeszłym roku 885 pojazdów co stanowiło niemal połowę rynku (49,9%) w tym segmencie DMC. Liczba zarejestrowanych pojazdów w tym segmencie pozwoliła IVECO odnotować wzrost rok do roku na poziomie 4% przy stabilnym rozwoju tego segmentu na poziomie 0,85%.

W 2016 roku w segmencie pojazdów użytkowych o DMC >=3,49T zarejestrowano na Polskim rynku łącznie 57 333 nowe pojazdy z czego 7491 to pojazdy IVECO. Taki wynik plasuje markę na pierwszym miejscu w rankingu rejestracji pojazdów użytkowych w Polsce z łącznym udziałem rynkowym na poziomie 13,06%. 

Rok 2016 był w IVECO rokiem premier, zarówno w gamie lekkiej gdzie zaprezentowano Nowego Daily E6, jak i w gamie ciężkiej gdzie zaprezentowano aż trzy nowe wersje Stralisa: Nowego Stralisa, Nowego Stralisa XP oraz Nowego Stralisa NP. Nowy Daily E6 został wyposażony w nowe silniki Euro 6 oferujące większą moc, niższe zużycie paliwa oraz najmniejsze w tej klasie całkowite koszty posiadania i użytkowania pojazdu. Nowy Daily E6 to także większy komfort oraz zaawansowane usługi łączności pokładowej ułatwiające codzienną pracę kierowcy. Nowy Stralis otrzymał zaprojektowany od nowa układ napędowy od silnika aż do opon, układ elektryczno-elektroniczny o nowej architekturze, posiada nową i najlepszą w swojej klasie skrzynię biegów, a także nową tylną oś i zawieszenie. Wprowadzono także specjalne rozwiązania sprzyjające obniżeniu zużycia paliwa i poprawie parametrów ekologicznych, czego potwierdzeniem jest certyfikat TUV wskazujący do 11,2% redukcję zużycia paliwa w porównaniu do poprzedniego modelu IVECO Stralis. Wynik ten poświadczają także pozytywne testy drogowe przeprowadzane u klientów w rzeczywistych warunkach drogowych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL