Nowy projekt Scania i Škoda

Nowy projekt Scania i Škoda

Zmniejszenie kosztów trasportu

Cztery pojazdy ciężarowe Scania zasilane gazem są wykorzystywane do transportu wewnętrznego w głównym zakładzie Škoda w Mladá Boleslav. Kolejny pojazd będzie eksploatowany w łańcuchu dostaw. Pojazdy zostały włączone do pracy w głównym zakładzie Škody po dwumiesięcznych testach. Piąty samochód ciężarowy Scania odbywa regularne, 120-kilometrowe kursy do Strážy nad Nisou. 

Przedstawiciele Škoda zapowiedzieli też wdrożenie do użytku wydłużonych, 25-metrowych zestawów, aby jeszcze skuteczniej ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Władze Czech zezwoliły wybranym przedsiębiorstwom na korzystanie z takich pojazdów na ścisłe określonych drogach. 

– Rozwijanie zrównoważonych rozwiązań transportowych stanowi istotny element społecznej odpowiedzialności naszego biznesu. Wykorzystywanie pojazdów ciężarowych zasilanych CNG przybliża nas do tego, aby działać jeszcze bardziej odpowiedzialnie jeśli chodzi o środowisko komentuje Michael Oeljeklaus, członek zarządu odpowiedzialny za produkcję i logistykę w Škoda.

Wydłużone, 25-metrowe zestawy będą poruszały się po wybranych drogach zapewniając przewóz ładunków między zakładami Škody, a dostawcami komponentów. Będą mogły jednorazowo zabrać o 50 proc. więcej ładunku niż typowy zestaw naczepowy. Wykorzystanie zestawów pozwoli zatem zmniejszyć tygodniową liczbę kursów na 292-kilometrowej drodze między Mladá Boleslav, a Rokycanami z 53 do 35. W skali roku oznacza to nawet do 250 000 km mniej. Jest to równoznaczne nie tylko z ograniczeniem emisji spalin, ale także ze zmniejszeniem kosztów transportu. 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL