Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Ostatnie dni zgłoszeń

Jeszcze tylko do środy (8 marca), do godziny 12:00 można zgłaszać udział w VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Jako pierwsi do testu kwalifikacyjnego podejdą zawodnicy z kategorii Młody Mechanik – organizatorzy spodziewają się rywalizacji około 500 zespołów. Finał VI edycji Mistrzostw pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1 odbędzie się w kwietniu na targach Poznań Motor Show 2017. Organizatorem Mistrzostw jest Fundacja Cooperatio, a formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl. Poniżej publikujemy listę przykładowych pytań i zachęcamy do udziału w konkursie.

Uwaga, zbliża się godzina zero – zapewne takie komendy będzie można usłyszeć w najbliższą środę w wielu szkołach mechanicznych w Polsce. Tradycyjnie w samo południe, na stronie partnera mistrzostw, www.mobil.pl, pojawi się test sprawdzający wiedzę o technice, historii i ciekawostkach ze świata motoryzacji. Tegoroczna edycja Mistrzostw poświęca więcej uwagi diagnostyce i serwisowaniu pojazdów ciężarowych, co będzie widoczne podczas finału. Na kilka dni przed końcem rejestracji na liście startowej jest już ponad 400 dwuosobowych zespołów uczniowskich. Podczas finału na targach Poznań Motor Show 2017 zobaczymy najlepszą trzydziestkę, która 8 marca, odpowiadając na 25 pytań, wykaże się największą wiedzą i refleksem. Doświadczeni mechanicy mają więcej czasu na przygotowanie się do rywalizacji. Datę eliminacji w kategorii Mechanik Zawodowy poznają w drugiej połowie przyszłego tygodnia – po zakończeniu etapu rejestracji.

Autorami pytań kwalifikacyjnych są specjaliści ds. technicznych Mobil Delvac 1 oraz wykładowcy Akademii Praktycznych Umiejętności, wieloletniego partnera merytorycznego Mistrzostw. Trzy spośród pytań dla uczniów przygotuje również "Michu” - autor jednego z najpopularniejszych w Polsce kanałów motoryzacyjnych na portalu YouTube – Miłośnicy Czterech Kółek. To jedna z kilku znanych twarzy, które zobaczymy podczas finału VI edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w Poznaniu. Kolejne nazwiska poznamy wkrótce.

 

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje