IVECO zdobyło dwie nagrody

IVECO zdobyło dwie nagrody

Daily Electric oraz Eurocargo CNG nagrodzone 

Model Stralis NP TCO2 Champion znalazł się także wśród finalistów w kategorii CIĄGNIK. IVECO to jedyna marka, która mogła się pochwalić trzema finalistami w trzech kategoriach nagród. Nagroda, sponsorowana przez magazyn Vado e Torno we współpracy z Lifegate, została przekazana podczas targów transportu i logistyki Transpotec 2017 w Weronie.

IVECO odebrało dwie główne nagrody dla „Sustainable Truck of the Year 2017”: Nowy Daily Electric wygrał prestiżową nagrodę w kategorii VAN, a Eurocargo CNG zwyciężył w kategorii DYSTRYBUCJA.

Do nagród, które rozdano po raz pierwszy w 2017 r. w podziale na trzy kategorie ("Ciągnik” dla ciągników drogowych, "Dystrybucja” dla pojazdów dystrybucyjnych oraz "Van” dla furgonów), zgłoszono nowe produkty wytworzone przez kilku producentów w roku 2016, które są aktualnie produkowane i dostępne na zamówienie oraz stanowią krok naprzód pod względem zrównoważonego rozwoju. Magazyn Vado e Torno, organizator tej inicjatywy, oświadczył, że poszczególne nagrody przyznano „na podstawie koncepcji zrównoważonego rozwoju i wydajności, oznaczających nie tylko ograniczenie zanieczyszczeń ze spalin, ale także możliwość obniżenia ryzyka zarówno dla kierowcy, jak i użytkowników dróg, bardziej relaksującą jazdę, ograniczenie wpływu transportu na ludność oraz rozpoczęcie cyklu wytwarzania, w którym zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę od początku do końca, umożliwiając recykling części pod koniec cyklu życia.

Maurizio Cervetto, redaktor naczelny Vado e Torno, wręczył nagrody Pierre'owi Lahutte, Prezesowi Marki IVECO, podczas targów transportu i logistyki Transpotec 2017, które odbyły się w Weronie w dniach 22–25 lutego.

Prezes Marki IVECO Pierre Lahutte przyznaje: - Jesteśmy bardzo dumni ze zdobycia dwóch nagród podczas inauguracyjnej imprezy „Sustainable Truck of the Year 2017” dzięki naszym nowym modelom Daily Electric i Eurocargo CNG. Zrównoważony rozwój jest w IVECO częścią rzeczywistości. Wykorzystujemy w tym celu znakomitą technologię. Jesteśmy obecnie jedynym producentem, który oferuje pełną gamę pojazdów napędzanych gazem ziemnym, od lekkich po ciężkie, a także autobusy. Jesteśmy także mistrzami w zakresie zrównoważonego rozwoju jako marka Grupy CNH Industrial, która szósty rok z rzędu została liderem branży według europejskiego i światowego indeksu Dow Jones Sustainability (DJSI). Nasza strategia dotycząca produktów dodał Lahutte jest oparta na jednym z naszych kluczowych celów: zapewnianiu naszym klientom pojazdów, które pomogą im w osiągnięciu bardziej zrównoważonego rozwoju. Trzy pojazdy marki IVECO dotarły do finału — po jednym w każdej kategorii. Udało nam się zdobyć aż dwie spośród trzech nagród dzięki wielokrotnie wyróżnionym modelom Daily Electric i Eurocargo CNG. Jesteśmy jeszcze bardziej dumni z tego, że otrzymaliśmy te nagrody w tym mieście — Weronie — niedaleko naszych zakładów w Suzzarze i Brescii, w których powstały, odpowiednio, modele Daily i Eurocargo.

Maurizio Cervetto, redaktor naczelny „Vado e Torno”, skomentował nagrodę zdobytą przez Daily Electric w następujący sposób: - Mimo że projekt pojazdu pochodzi z 2009 r., dopiero po ostatniej aktualizacji zasięgu oraz przejściu na wersję silnika wysokoprężnego Euro 6 model Daily Electric osiągnął pełną dojrzałość. Oprócz zdecydowanych postępów pod względem łączności, najnowocześniejszy pakiet elektryfikacji z akumulatorem sodowo-niklowo-chlorowym, superkondensatorami oraz elastycznym systemem ładowania zapewnia niezwykle atrakcyjne poziomy wydajności. Wzrost wydajności o 25%, 100 kg dodatkowego ładunku, zwiększony zasięg o ponad 200 km. Dzięki akumulatorom, które w pełni nadają się do recyklingu, Daily Electric to wybór bezemisyjny i bezgłośny, który można skutecznie wykorzystywać do dystrybucji w centrach miast.

W odniesieniu do modelu Eurocargo CNG, Cervetto stwierdził: - Dzięki sprzedaży ponad 10 tysięcy samochodów ciężarowych na gaz ziemny na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, firma IVECO zdobyła czołową pozycję w dziedzinie paliw alternatywnych. Silnik zasilany gazem ziemnym Tector 6 jest wyjątkowo przyjazny dla środowiska: praktycznie nie wytwarza pyłu, ma ograniczoną emisję CO2 (ponad 80% przy wykorzystaniu biometanu) oraz wytwarza hałas poniżej 60 decybeli. Eurocargo wykorzystuje przyjęte, łatwo dostępne i efektywne kosztowo technologie i nie jest ograniczony pod względem dostępu do miast dzięki godnej pozazdroszczenia gamie konfiguracji o wadze do 16 ton. Dzięki zasięgowi ponad 400 km, operatorzy w sektorze dystrybucji mogą bez żalu pożegnać się z pojazdami z silnikiem wysokoprężnym.

Nowy IVECO Daily Electric to stuprocentowo elektryczny, bezemisyjny pojazd, gwarantujący maksymalną zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju. Samochód ten charakteryzuje się najwyższym poziomem niezawodności i idealnie sprawdza się w mieście, na przykład w dystrybucji przesyłek kurierskich lub przewozach pasażerskich. Zużycie energii obniżono dzięki zastosowaniu wysokowydajnych i lekkich podzespołów układu elektrycznego, zaś czas działania akumulatorów wydłużył się nawet o 20%. Ponadto ładowność nowego Daily Electric wzrosła o około 100 kilogramów. Wydajność baterii, które nadają się w 100% do recyklingu, jest gwarantowana we wszystkich warunkach otoczenia. Ponadto, opatentowany przez IVECO elastyczny system ładowania akumulatorów umożliwia uzupełnianie zapasu energii na stacjach publicznych i prywatnych. Ładowanie Nowego Daily w trybie szybkim trwa średnio tylko dwie godziny.

Nowy Daily Electric oferuje najlepszą w swojej klasie efektywność energetyczną. Zasięg samochodu w konfiguracji z trzema akumulatorami, mierzony zgodnie ze standardem NEDC, wynosi 280 kilometrów. Pojazd umożliwia kierowcy także wybór pomiędzy dwoma trybami jazdy: Eco i Power. W trybie Eco moment obrotowy silnika jest regulowany pod kątem jak najmniejszego zużycia energii, jednak bez ograniczania maksymalnej prędkości pojazdu. W trybie Power kierowca ma do dyspozycji pełnię osiągów silnika elektrycznego.

Układ hamulcowy z systemem odzyskiwania energii to kolejne ważne rozwiązanie zastosowane w nowym Daily Electric. Kierowca pojazdu może zdecydować, z której metody hamowania chce korzystać w czasie jazdy. W zależności od specyfiki drogi i natężenia ruchu może on wybrać optymalny tryb hamowania, ograniczając zużycie energii bez uszczerbku dla właściwości jezdnych i przyjemności z jazdy.

Dzięki najbogatszej ofercie w branży, obejmującej zarówno furgony, jak i podwozia przy dopuszczalnej masie całkowitej do 5,6 tony i kubaturze przestrzeni ładunkowej do 19,6 m3, Nowy Daily Electric, oparty na sprawdzonej i uniwersalnej konstrukcji doskonale radzi sobie w różnych warunkach eksploatacji — w tym podczas transportu w centrach miast w przypadku wersji Minibus.

Ponadto, jego bezgłośna jazda przyczynia się do ograniczenia hałasu i umożliwia realizację nocnych dostaw w miastach. Nowy Daily Electric jest też standardowo wyposażony w nowy akustyczny system ostrzegania pieszych, który uruchamia się automatycznie przy prędkości od 0 do 30 km/h.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL