Ciągniki Volvo dla floty LINK

Ciągniki Volvo dla floty LINK

120 nowych pojazdów Volvo FH

Pod koniec lutego br., 20 sztuk nowych ciągników siodłowych Volvo serii FH trafiło do floty transportowej firmy LINK - jednego z największych i najszybciej rozwijających się polskich dostawców nowoczesnych rozwiązań transportowo-logistycznych. Dostarczone ciągniki są pierwszymi z puli 120 szt. pojazdów na jaką opiewa podpisany w ubiegłym roku kontrakt. Pozostałe 100 sztuk Volvo Trucks przekaże Spółce LINK już w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. 

Wszystkie objęte kontraktem pojazdy to modele Volvo FH Globetrotter w konfiguracji 4x2, w wersji X-low, przystosowanej do ciągnięcia naczep typu MEGA. 

Układ napędowy ciągników stanowi zmodyfikowana, wydajna jednostka D13 o mocy 500 KM, ze zautomatyzowaną skrzynią biegów I-Shift, która w połączeniu z inteligentnym tempomatem śledzącym topografię terenu I-See zapewnia doskonały komfort jazdy oraz wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa. Dzięki ostatnim udoskonaleniom, takim chociażby jak nowy typ turbosprężarki w zamówionym przez LINK wariancie jednostki napędowej o mocy 500 KM, układ napędowy oferuje jeszcze wyższe osiągi, przy niższym zużyciu paliwa.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż zamówione przez LINK pojazdy wyposażone są w zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 1260 l - jednej z największych dostępnych na rynku w tego typu ciągnikach siodłowych.  

Mając na uwadze komfort pracy kierowcy firma LINK zdecydowała się na kabiny w wersji Globetrotter oraz montowaną fabrycznie klimatyzację postojową I-Park Cool – inteligentny parkingowy schładzacz kabiny, który zapewnia komfortowy sen i tym samym sprzyja wydajnej, bezpiecznej pracy w ciągu dnia.

W trosce o bezpieczeństwo, wszystkie ciągniki Volvo FH we flocie Spółki LINK będą wyposażone w zapewniające doskonałą widoczność reflektory biksenonowe oraz system audio z bluetooth, umożliwiający podłączenie 2 telefonów komórkowych.

Dodatkowo, w ramach podpisanego kontraktu, wszyscy kierowcy firmy LINK będą, w dniu odbioru pojazdów, uczestniczyli w całodniowym szkoleniu z zasad jazdy bezpiecznej i ekonomicznej, prowadzonym przez instruktorów Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Wszystkie zamówione pojazdy będą użytkowane w ramach 24-miesięcznego najmu oferowanego przez VFS Usługi Finansowe Polska oraz będą objęte obsługą zapobiegawczo-serwisową w ramach Złotego Kontraktu Serwisowego Volvo, co pozwoli na ich bezproblemową i zapewniającą wysoką dyspozycyjność i niezawodność eksploatację.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL