Elegacka nowość w wydaniu Forda

Elegacka nowość w wydaniu Forda

Ford wprowadza serię Sport

Ford uatrakcyjnił swojego kompaktowego vana Transit Courier, wprowadzając do gamy nową, stylową wersję Sport, która wyróżnia się eleganckim, dynamicznym designem docenianym przez właścicieli niewielkich przedsiębiorstw oraz firm zajmujących się dostarczaniem przesyłek w mieście.

Nowy Transit Courier Sport oferuje klientom body kit w kolorze nadwozia, uzupełniony kontrastującymi nakładkami przedniego i tylnego zderzaka oraz nakładkami lusterek zewnętrznych w szarym, metalicznym odcieniu. Przez całą długość nadwozia biegną sportowe pasy, ozdabiając pokrywę silnika, panel dachowy i tylne drzwi. Ponadto, wyposażenie vana obejmuje unikatowe, 16-calowe obręcze aluminiowe w metalicznym, szarym kolorze.

Wewnątrz znalazły się sportowe fotele częściowo pokryte skórą oraz kierownica w całości obszyta perforowaną skórą. Kontrastujące czerwone przeszycia ozdabiają siedzenia, kierownicę i mieszek dźwigni zmiany biegów. Serię Sport można już zamawiać na wszystkich europejskich rynkach, przy czym pierwsze dostawy do klientów będą realizowane wiosną.

- Transit Courier Sport jest niewielkim vanem wystawiającym firmom prowadzonym przez naszych klientów doskonałe świadectwo - powiedział Hans Schep, manager zarządzający, Commercial Vehicles, Ford of Europe. - Oferując przyciągającą wzrok stylizację nadwozia oraz niskie koszty eksploatacji i praktyczną przestrzeń ładunkową, nowy Transit doskonale sprawdzi się na zatłoczonych ulicach miast w roli przystępnego cenowo pojazdu użytkowego.

Transit Courier - zaprezentowany w 2014 roku, jako pierwszy w historii Forda niewielki van o nazwie Transit - ustanowił nowe standardy w swoim segmencie pod kątem wydajności paliwowej dla silników Diesla i benzynowych. Seria Sport jest dostępna z najnowszym silnikiem wysokoprężnym 1,5 litra TDCi, emitującym 99 gramów CO2 na kilometr, a także z wielokrotnie nagradzaną jednostką benzynową 1,0 litra EcoBoost z emisją CO2 na poziomie 115 g/km.

Transit Courier oddaje do dyspozycji użytkownika ładowność wynoszącą 660 kilogramów oraz aż 2,3 m3 powierzchni ładunkowej za przegrodą, pozwalając tym samym na przetransportowanie wielu różnych towarów, włączając w to standardową europaletę.

Nowy Transit Courier Sport jest częścią rozbudowanej gamy samochodów użytkowych Forda, odznaczających się efektowną, sportową stylizacją i dodatkowym wyposażeniem. Gama obejmuje model Transit Connect Sport, nowy model Transit Custom Black Edition oraz najnowszą serię Transit Custom Sport, która jest dostępna w ośmiu rodzajach nadwozia do wyboru.

Osobowy Tourneo Courier jest również dostępny w wersji Sport oferującej nowy, dynamiczny wygląd sprawiając, że ten pięciomiejscowy, kompaktowy van o dużych możliwościach transportowych staje się bardziej atrakcyjny.

Zmiany zewnętrzne i wewnętrzne są identyczne, jak w modelu Transit Courier Sport, natomiast dopełnieniem całości są przyciemniane szyby w tylnych oknach oraz relingi dachowe wykończone metalicznym, szarym odcieniem. Opcją w modelu Tourneo są sportowe pasy dekoracyjne nadwozia.

Dostawy modelu Tourneo Courier Sport do klientów rozpoczną się wiosną tego roku. Samochód odznacza się równie wysoką wydajnością paliwową, co wersja Transit, oddając do dyspozycji nabywcy silnik Diesla 1,5 TDCi lub jednostkę benzynową 1,0 litra EcoBoost.

 

Przeczytaj też:
Historyczne połączenie Forda z Volkswagenem.

Volkswagen AG i Ford Motor Company poinformowały o uzgodnieniach dotyczących współpracy.

Hybrydowe Fordy Transit rozpoczynają testy w firmach sektora publicznego

Hybrydowy Transit Custom przejedzie 50 km na jednym ładowaniu baterii

Ford Polska ma nowy zarząd

Po blisko 18 latach pracy Adam Kołodziejczyk, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska przechodzi na emeryturę.

Ciąg dalszy sukcesów pojazdów dostawczych Ford of Europe w 2017 roku

Trzeci rok z rzędu najlepiej sprzedająca się marka pojazdów dostawczych w Europie

Najlepiej sprzedający się w Europie jednotonowy furgon

Jeszcze więcej stylu, efektywności i nowoczesnej techniki

Ford potwierdza uczestnictwo pierwszych samochodów w testach dostawczych
Transity Plug-In Hybrid w jesiennej akcji "Cleaner Air for London” Ford dąży do przejęcia wiodącej pozycji w zakresie samochodów EV.

Londyn testuje nowe, hybrydowe vany typu plug-in, które mogą się przyczynić do poprawy jakości powietrza w mieście. Moda na Pick-up'y

Samochody z nadwoziem typu pick-up są niezwykle popularne w USA, ale i w Polsce mają swoich wielbicieli. Ford sprzedał najwięcej samochodów użytkowych w Europie

W 2015 roku odnowiona i rozszerzona gama modelu Transit przyczyniła się do uzyskania przez Forda pierwszego miejsca wśród producentów sprzedających w Europie najwięcej samochodów użytkowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL