Nowa cyfrowa platforma usług łączności floty

Nowa cyfrowa platforma usług łączności floty

Scania One

Scania One to nowa cyfrowa platforma skupiająca usługi z zakresu telematyki. Rozwiązanie jest przeznaczone dla kierowców oraz właścicieli flot i zostało zaprezentowane podczas Mobile World Congress. Obecnie po drogach porusza się ćwierć miliona pojazdów Scania połączonych w ramach sieci przesyłania danych.

Za pośrednictwem Scania One posiadacze flot i kierowcy uzyskują dostęp do najnowszych usług, usprawniających i ułatwiających wykonywanie zadań transportowych. Platforma jest wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników obecnych i przyszłych usług Scania, dostępnym za pomocą tabletu z systemem Android. 

– Scania One pozwala na płynną i skuteczną integrację obecnych i przyszłych usług w ramach jednego środowiska. Jestem przekonany, że usługi te wspólnie przyczynią się do znacznego wzrostu wydajności i obrotów przewoźników komentuje Christian Levin, wiceprezes i dyrektor marketingu Scania.

Scania One korzysta z oprogramowania firmy Ericsson. Platforma została zaprojektowana z myślą o zróżnicowanych potrzebach posiadaczy flot i kierowców, związanych z eksploatacją pojazdów, obsługą zleceń oraz osobistych preferencjach użytkowników. Dzięki niej kierowcy mogą korzystać z wszystkich aplikacji, jakich używa firma transportowa na jednym urządzeniu, specjalnie opracowanym tablecie. 

Jednym z elementów Scania One jest Scania Fleet Management, kompleksowy system do monitorowania pojazdów i analizy danych, który daje użytkownikowi pełen wgląd w informacje na temat swojej floty i kierowców. Scania Fleet Management pozwala na analizę zmian wydajności floty z uwzględnieniem najważniejszych czynników wpływających na koszty, w tym spalania oraz sposobu eksploatacji pojazdu. System jest też bardzo pomocny w planowaniu pracy pojazdów, dostarczając informacje o ich położeniu i zbliżających się terminie prac serwisowych. 

Dla wygody użytkowników eksperci Scania udostępnili również intuicyjną aplikację Fleet Performance, która umożliwia dostęp do najbardziej istotnych danych z systemu Scania Fleet Management. 

Scania One obejmuje takie funkcje, jak: codzienna inspekcja – przegląd czynności, które należy wykonać przed wyruszeniem w drogę, niezależnie od typu pojazdu i naczepy. Funkcja pozwala na systematyczną kontrolę pojazdu, co stanowi podstawę do planowania kolejnej wizyty w serwisie;  Scania Assistance – umożliwia kierowcy skontaktowanie się z serwisem i przekazanie pozycji pojazdu w celu przeprowadzenia szybkiej naprawy na drodze lub w warsztacie oraz przewodnik – interaktywne narzędzie, które umożliwia kierowcy zapoznanie się z podstawowymi funkcjami pojazdu. Za pomocą aparatu urządzenia mobilnego można zrobić zdjęcia symboli znajdujących się na tablicy rozdzielczej i poznać ich działanie, czytając opis lub oglądając film. 

Kolejne funkcje Scania One będą systematycznie dodawane. W efekcie powstanie platforma  dla zoptymalizowanych i wydajnych usług przewozowych. 

Scania One może współpracować z opartą na "chmurze” platformą RIO stworzoną przez Volkswagen Truck & Bus GmbH. Dzięki temu użytkownicy mogą skorzystać z dodatkowych usług.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL