Nowa opona do samochodów dostawczych

Nowa opona do samochodów dostawczych

Firestone Vanhawk 2Firestone poszerzył swoją popularną linię opon do samochodów dostawczych o nowy model – Vanhawk 2.
Samochody dostawcze oraz lekkie ciężarówki codzienne poddawane są wielu wyzwaniom. Ich kierowcy muszą się zmierzyć z częstą jazdą na krótkich odcinkach, korkami w mieście oraz manewrowaniem na ciasnych parkingach. W takich warunkach przydatne okazują się wytrzymałe opony, które nie tylko zapewniają dobre parametry, ale także zmniejszają zużycie paliwa. Właśnie tym potrzebom ma sprostać nowa generacja opony Vanhawk 2.

Opona Vanhawk 2 kontynuuje podkreślaną także w przypadki swojej poprzedniczki tradycję trwałości i żywotności, dzięki którym zdobyła ona popularność wśród właścicieli vanów. Jednocześnie w porównaniu do niej zapewnia lepszą kontrolę na mokrej nawierzchni i zmniejsza zużycie paliwa. Połączenie tych zalet sprawia, że ta opona do lekkich samochodów ciężarowych jest trwała i uniwersalna, dając kierowcy całkowitą pewność na drodze, niezależnie od okoliczności.

Dzięki udoskonalonemu wzorowi bieżnika, opona uzyskała symbol klasy B na etykiecie europejskiej (w skali od A – najwyższej do G – najniższej). Odpowiada on przyczepności na mokrej nawierzchni, która pozwala skrócić drogę hamowania oraz zapewnić lepszą kontrolę i bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu w porównaniu do swojej poprzedniczki. Większość konkurencyjnych opon dla samochodów użytkowych nie zbliża się wynikami do tego poziomu kontroli na mokrej nawierzchni.

Aby uzyskać mniejsze opory toczenia udoskonalono mieszankę bieżnika, co zapewniło oponie awans do kategorii C oraz ograniczenie zużycie paliwa i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL