Nagroda dla IVECO Stralis NP

Nagroda dla IVECO Stralis NP

Pierwszy samochód ciężarowy zasilany gazem ziemnym

European Gas Awards of Excellence 2017 (Europejskie Nagrody Branży Gazowej za Doskonałość) zostały przyznane na Europejskiej Konferencji Gazowej zorganizowanej w Wiedniu w dniach 23–25 stycznia 2017 roku. IVECO znalazło się wśród pięciu finalistów sesji "Projekt Roku” w ramach European Gas Awards of Excellence 2017, w której doceniono "najciekawsze projekty na europejskim rynku gazowym”.

IVECO Stralis NP, pierwszy samochód ciężarowy napędzany gazem przeznaczony do eksploatacji na dalekich trasach, został wybrany "Projektem Roku” w ramach European Gas Awards of Excellence 2017. Wyróżnienie przyznano w trakcie Europejskiej Konferencji Gazowej, czyli dorocznego spotkania przedstawicieli europejskiej branży gazowej zorganizowanego w Wiedniu w dniach 23–25 stycznia 2017 roku. Tegoroczna konferencja zgromadziła ponad 450 przedstawicieli władz lokalnych i liderów branży oraz ponad 80 producentów gazu, którzy omawiali problemy związane z przyszłością energetyczną Europy.

Pierre Lahutte, Prezes Marki IVECO, powiedział: - Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że IVECO po raz kolejny zostało nagrodzone za zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nasza firma bardzo wcześnie zauważyła, że przyszłością transportu są przyjazne dla środowiska alternatywne rozwiązania. Nowy Stralis NP, wybrany "Projektem Roku” w ramach European Gas Awards of Excellence 2017, jest rewolucyjnym pojazdem ciężarowym zasilanym gazem, umożliwiającym transport towarów w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. To krok w przyszłość oparty na bogatym doświadczeniu marki IVECO i pierwsza prawdziwie długodystansowa ciężarówka zasilana gazem na rynku, stanowiąca realną alternatywę dla pojazdów z silnikami Diesla, a także najbardziej ekologiczny długodystansowy samochód ciężarowy w historii.

IVECO jako pierwszy producent pojazdów ciężarowych na świecie dostrzegło potencjał gazu ziemnego i wyprzedziła niektóre zalecenia Komisji Europejskiej zawarte w komunikacie: "Europejska strategia w zakresie niskoemisyjnej mobilności”. W dokumencie tym stwierdzono, że skroplony gaz ziemny jako paliwo do ciężkich pojazdów ma strategiczne znaczenie dla Europy, stanowiąc odpowiedź na większość współczesnych problemów: potrzebę ochrony lokalnej jakości powietrza dzięki wyjątkowo niskiej emisji tlenków azotu i cząstek stałych, a także konieczność przeciwdziałania globalnemu ociepleniu i ograniczenia hałasu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL