Sojusz drogowy przeciwko Polsce

Sojusz drogowy przeciwko Polsce

Ministrowie transportu 9. państw: Austrii, Francji, Belgii, Danii, Niemiec, Norwegii, Luksemburga, Włoch oraz Szwecji zawarli porozumienie wymierzone w tzw. "dumping socjalny" i "nieuczciwą konkurencję" ze strony krajów tzw. "Nowej Europy".

Sygnatariusze porozumienia zobowiązali się do lepszego współdziałania w zakresie kontroli firm transportowych, jak też opracowania wspólnego stanowiska w sprawie europejskiej polityki transportowej. Głównym celem jest wprowadzenie w życie rozwiązań tzw. "Sojuszu Drogowego", zgodnie z którymi kierowcy musieliby wracać do swoich krajów na gwarantowany 45-godzinny odpoczynek (w skali tygodnia).

Nie bedzie więc mozliwości spędzania weekendów w samochodzie na parkingu, nawet gdzy jest on wyposażony we wszystkie urządzenia socjalne. Takie rozwiązanie godzi, w oczywisty sposób, w interesy firm transportowych.

Przeczytaj też:
Ciężarówka wywrócona na wietrze - kto winien?

W okresie jesienno-zimowym lub wiosną ciężarówki są narażone na silne podmuchy wiatru. czasem przewracają się.

44 tony - tak, ale pod pewnymi warunkami

Niemieckie Ministerstwo Transportu odrzuciło wniosek 17 spedytorów którzy domagali sie dopuszczenia do ruchu drogowego zestawów 44 tonowych.

Dzień Reformacji - zakaz jazdy samochodów ciężarowych

Państwa federalne, w których Dzień Reformacji jest związany z zakazem prowadzenia pojazdów to: Brandenburgia, Mecklenburg-Vorpommern, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia.

Głos Niemców w sprawie transportu

Coraz więcej samochodów ciężarowych porusza się po autostradach i drogach krajowych w Niemczech, co skutkuje rosnącą liczbą poważnych wypadków z ich udziałem.

Transport samochodami dostawczymi krytykowany w Niemczech

W Niemczech, w niedługim czasie, mogą nastąpić zmiany dotyczące transportu drogowego. Chodzi tu o samochody dostawcze z tzw. kurnikami na dachu.

Dlaczego Coca-Cola wybrała TomTom WEBFLEET?

Aplikacja WEBFLEET od TomTom jest prostym sposobem na zarządzanie flotą.

Doświadczony i zapracowany - kim jest polski kierowca?

Kto obecnie jeździ w firmach transportowych?

Samochody z drugiej ręki

Niemal 55 proc. z prawie 2 milionów polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP kupuje samochody używane – wynika z badania zrealizowanego w 3. kwartale 2018 r. na zlecenie Carefleet S.A.

Wrześniowe zmiany: czas pracy w porze nocnej

Zmiany w prawie transportowym stały się już faktem.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL