Nowy konkurs

Nowy konkurs

Inter Cars szuka Young Car Mechanic’ów

Inter Cars szuka utalentowanych, młodych mechaników. 1 lutego wystartował konkurs Young Car Mechanic kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Young Car Mechanic to konkurs dla uczniów 17 szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczących w realizowanym przez Inter Cars programie – Młode Kadry. Jego głównym celem jest odkrycie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej. Spółka chce też popularyzować zawód mechanika wśród młodzieży, wykorzystując przy tym symulator pracy, stanowiący narzędzie zarówno do nauki, jak i pogłębiania pasji.

1 lutego rozpoczął się pierwszy etap konkursu – eliminacje, w którym bierze udział ok. 1100 uczniów. Polega on na rywalizacji w wirtualnym warsztacie. Tam zawodnicy muszą wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale i szybkością wykonywania zadań. 1000 uczestników z największą liczbą punktów trafi do półfinału i otrzyma klucz DLC, uprawniający do udziału w dalszych rozgrywkach. Potrwają one od 6 do 31 marca. Następnie, 10 najlepszych spośród nich zostanie zaproszonych do wielkiego finału. Ten odbywać się będzie w świecie rzeczywistym. To jednak jeszcze nie koniec. 3 najlepszych finalistów weźmie bowiem udział jeszcze w międzynarodowych rozgrywkach, w których nagrodą jest wycieczka do fabryki Elringa w Stuttgarcie oraz tablet. Ponadto, 100 najlepszych zawodników spośród 1000 półfinalistów otrzyma klucze dostępowe do pełnej wersji gry Car Mechanic Simulator.

Konkurs Young Car Mechanic to kolejne, realizowane przez Inter Cars, działanie kierowane do młodzieży. Od kilku lat spółka współpracuje już ze szkołami z całej Polski w ramach projektu Młode Kadry. Wyposaża je w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach oraz dostarcza wiedzę niezbędną do kształcenia przyszłych mechaników. Jest to możliwe dzięki zbliżeniu dwóch światów, przedsiębiorców i edukacji. Partnerami programu są bowiem wiodący producenci części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Projekt wspiera olimpiady, a także praktyki i staże dla najlepszych uczniów. Jest to więc swoista zawodowa trampolina, dzięki której start w życie zawodowe ma być dla nich łatwiejszy.

Obecnie w ramach projektu „Młode Kadry” Inter Cars współpracuje z 17 placówkami, którymi są Zespół Szkół nr 1 w Piasecznie, Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu, Zespół Szkół Budowlanych w Gorzowie Wielkopolskim, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi, Zespół Szkół nr 6 w Tychach, Centrum Kształcenia Praktycznego w Częstochowie, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku, Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu, Zespół Szkół Samochodowych im. Syroczyńskiego w Lublinie, a także Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje