Co piąta ciężarówka ma emulator AdBlue ...

Co piąta ciężarówka ma emulator AdBlue ...

Tak twierdzą dziennikarze niemieckiej telewizji "ZDF”.


Zamierzają oni wyemitować reportaż na temat oszukiwania systemu SCR. I jak można wywnioskować po reakcjach innych zachodnich mediów, temat ten będzie niemałą sensacją.

Dziennikarze "ZDF” mieli działać przede wszystkim w Polsce oraz Rumunii, korzystając przy tym z ukrytych kamer. W ten sposób miał powstać materiał z między innymi wypowiedzią rumuńskiego przewoźnika, twierdzącego, że "niemiecka policja i tak nie wykryje tego oszustwa”. Co natomiast Niemców boli chyba najbardziej, to fakt, że ciężarówki z emulatorami AdBlue płacą niskie opłaty za drogi, a jednocześnie nie spełniają wymaganych przy tym norm. Gdyby bowiem pojazdy z nieaktywnym SCR płaciły za drogi według swojej faktycznej emisji, Niemcy zyskali byli około 110 milionów euro. Jednocześnie do powietrza nie zostałoby wyemitowane aż 14 tys. ton szkodliwych substancji.

Biorąc pod uwagę powyższe, w najbliższych dniach można spodziewać się reakcji niemieckiej policji. Naturalnym wydaje się, że na drogi ruszą patrole poszukujące właśnie emulatorów AdBlue.

Emulator-AdBlue

 

 

Źródło: www.zdf.de

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL