Dakar 2017

Dakar 2017

IVECO po raz kolejny na podium najtrudniejszego rajdu świata

Gerard de Rooy doprowadził zespół PETRONAS De Rooy IVECO do trzeciego miejsca w Rajdzie Dakar 2017, po pokonaniu prawie 9000 kilometrów najtrudniejszych szlaków w Ameryce Południowej.

39. edycja Rajdu Dakar dobiegła końca wraz sobotnim dwunastym etapem. Po krótkim, 64 kilometrowym odcinku specjalnym wokół Río Cuarto uczestnicy skierowali swoje pojazdy do mety najtrudniejszego rajdu świata.

Gerard de Rooy, kapitan zespołu PETRONAS De Rooy IVECO i zwycięzca rajdów Dakar w 2012 i 2016 roku w barwach IVECO, zajął trzecie miejsce na podium, pokonawszy swoim IVECO Powerstar wszelkie przeciwności w dwutygodniowych zmaganiach.

Holender, będący początkowo liderem wyścigu, kilkukrotnie uszkadzał opony. Wskutek tych zdarzeń przesunął się na dalsze pozycje, a wszechobecny pył i ograniczone możliwości wyprzedzania uniemożliwiły mu odzyskanie prowadzenia. Jednak dzięki mocy samochodu ciężarowego IVECO udało mu się po raz kolejny stanąć na podium. W klasyfikacji ogólnej zajął trzecie miejsce, tracąc 41 m i 19 s do zwycięzcy Eduarda Nikołajewa.

IVECO Trakker Tona van Genugtena i Wufa van Ginkela pokonywały ostatnie etapy w równym tempie i nadrobiły część z 6 godzin straconych po ugrzęźnięciu w błocie.

Van Genugten za kierownicą samochodu z numerem 507 ukończył rajd na 16. miejscu, ze stratą prawie 7 godzin do liderów. Van Ginkel dołączył do swojego kolegi z zespołu na 17. miejscu, ale to oznaczało już ponad 8 godzin straty.

Federico Villagra za kierownicą drugiego IVECO Powerstar zajął czwarte miejsce na mecie Rajdu Dakar 2017, tuż za De Rooyem. Nie udało mu się zatem powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu na podium ani zrealizować marzenia o wygraniu etapu. Argentyński kierowca, który w zespole IVECO jest już drugi rok, wykazał się jednak znakomitym potencjałem.

Przeczytaj też:
Nowa kategoria w Rajdzie Dakar. Będzie wyścig zabytkowych ciężarówek

Organizatorzy Rajdu Dakar (Amaury Sport Organization) ogłosili szczegóły przyszłorocznego wyścigu 2021.

 

Wypadek zabytkowego wozu strażackiego

Pojazdy zabytkowe mają mniejszą sprawność, niż samochody nowej generacji. Dotyczy to również długości drogi hamowania.

 

Nowe IVECO S-Way 570 w pięknym rubinowym kolorze

Firma Acitoinox dostarcza nowe arcydzieło - rubinowo-czerwone IVECO S-Way 570. Szczęśliwym posiadaczem jest firma z Neapolu.

 

Nowe wyścigowe samochody ciężarowe IVECO S-WAY R

Na torze testowym przy zakładach IVECO w Ulm odbyła się oficjalna prezentacja wyścigowych samochodów ciężarowych IVECO S-WAY R dla Team Hahn Racing i Team Schwabentruck.

 

Ciężarówki na gaz ziemny nadal bez opłaty drogowej

Parlament zatwierdził przedłużoną dotację na ciężkie ciężarówki napędzane CNG i LNG pomimo protestów stowarzyszeń kolejowych i opozycji.

 

IVECO wraca do gry

IVECO ogłosiło, że jest gotowe ponownie uruchomić produkcję w swoich fabrykach we Włoszech i w Hiszpanii.

 

Czy na rynku zabraknie nowych ciężarówek? Fabryki wstrzymują produkcję

Brakuje komponentów do produkcji samochodów ciężarowych.

 

MAN liderem grudnia. DAF wygrywa cały rok

Od początku roku przybyło 30 788 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t i jest to już mniej o 5,4% niż w tym samym czasie ub.r.

 

Dawna Miss Polski pojedzie ciężarówką w Africa Eco Race 2020

Marcelina Zawadzka, Miss Polska 2011, uzyskała prawo jazdy na ciężarówki. Najbliższy plan to udział w Africa Eco Race 2020.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL