×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
ILS stawia na rozwój

ILS stawia na rozwój

Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS jeszcze w tym roku zostanie powiększone o nową halę.

Łącznie obiekt będzie dysponował 4 halami, w tym główną o powierzchni 30 tys. m2.

20 grudnia ILS Sp. z o.o. podpisało umowę na rozbudowę Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Wykonawcą prac będzie firma Awbud - wyspecjalizowana grupa budowlana, prowadząca działalność w takich obszarach, jak budownictwo komercyjne i ogólne, realizacja obiektów przemysłowych, rewitalizacja obiektów, realizacja w obszarach ekologii i energetyki, prace instalacyjne, prace żelbetowe.

Zakres zadania obejmuje budowę kolejnej, czwartej już hali magazynowej. Zgodnie z planem, ma mieć ona 4553 m2 powierzchni. W jej południowej ścianie będzie zlokalizowanych 6 bram, w tym 5 dokowych. Ponadto zostaną zbudowane jeszcze łączniki pomiędzy istniejącymi już halami, a także taki, który połączy z obiektem nową halę. W planie jest zadaszenie powstałej w efekcie 1000-metrowej przestrzeni między budynkami oraz łącznikami, która będzie pełnić rolę wiaty. Rozbudowane zostaną też drogi, które skomunikują nowe obiekty wewnątrz centrum. Projekt przewiduje również modernizację dwóch istniejących, mniejszych hal, polegającą na montażu instalacji oświetleniowej i przeciwpożarowej.

Zakończenie prac zaplanowano na 31 sierpnia 2017 roku. Koszt inwestycji to 13,9 mln zł.

Obecnie Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS składa się z 3 hal. Powierzchnia głównej, zbudowanej od zera, wynosi 30 tys. m2 i znajduje się w niej 56 tys. m2 zabudowy regałowej. Dodatkowo do potrzeb centrum dostosowano jeszcze 2, już wcześniej istniejące, budynki, w których przygotowano hale magazynowe o powierzchni po 5 tys. m2 każda. W nowoczesnych obiektach ILS wykorzystywana będzie nowoczesna technologia w postaci specjalnie zaprojektowanego systemu do sortowania towarów. Umożliwi on przesortowanie 30 tys. sztuk towaru na godzinę.

Oprócz podpisania umowy na rozbudowę ILS, w grudniu zostały również podpisane protokoły odbioru końcowego z firmą Goldbeck, wykonawcą budowy centrum, oraz z firmą Beumer, dostawcą systemu taśmociągów i sorterów.

Przeczytaj też:
Magazyn - dlaczego wybrać platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu Nowoczesny magazyn XXI wieku to magazyn wykorzystujący maksymalnie możliwości przestrzenne obiektu, w jakim jest zlokalizowany. O ile przestrzeni poziomej nie jest trudno zapełnić regałami magazynowymi, to przestrzeń w pionie bywa wyzwaniem. Transport towarów na wysokość wymaga odpowiedniego sprzętu, do którego zalicza się również platforma towarowa.
Danone przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel Danone Sp. z o.o. przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel w Polsce o kolejne siedem lat.  
Telematyka w ciężarówce. Kierowco, co wie o tobie twój szef? Narzędzia telematyczne pozwalają obecnie zebrać mnóstwo danych dotyczących każdego przejazdu samochodu ciężarowego.  
myCEVA - cały proces logistyczny online CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, przyspieszył proces transformacji cyfrowej i uruchamia myCEVA, nową platformę transakcyjną, umożliwiającą nadawcom przesyłek zarządzanie online całym procesem transportowym.  
Rusza program FM Open Lab dla młodych przedsiębiorców - logistyków FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.  
Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.  
Kierowca jak fotograf. Raben wprowadza bezdotykową obsługę dokumentów przewozowych Usługa PCD dostępna jest od 4 maja.  
Jak wzorowo radzić sobie z pandemią koronawirusa w logistyce. GEFCO Polska wprowadza zaostrzone procedury ochrony GEFCO Polska wprowadziła szereg zmian dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia pracowników i partnerów oraz zachowania ciągłości realizowania zleceń.  
Branża magazynowa wobec kryzysu epidemii. Rokowania są pozytywne W przeciwieństwie do branży automotive rynek magazynowy nadal się rozwija.